Niespodzianka w Rzymie! AS Roma bez punktów w starciu z Atalantą!

Data dodania: 06-01-2018 19:48

Atalanta pokonała na wyjeździe AS Romę 2:1 w 20 kolejce Serie A. Goście musieli całą drugą połowę grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany De Roon.

20 kolejka Serie A sezonu 2017/2018
AS ROMA - ATALANTA 1:2
Dzeko 54 - Cornelius 14, De Roon 19

Spotkanie pomiędzy AS Romą, a Atalantą zapowiadało się bardzo ciekawie. Gospodarze są ciągle w walce o miejsce premiowane rozgrywkami elitarnej Ligi Mistrzów, a goście po bardzo dobrym początku rozgrywek walczą o miejsce w Lidze Europy.

Mimo gorszego składu na papierze Atalanta w zaledwie dwadzieścia minut wyprowadziła dwie skuteczne kontry. Najpierw po przechwycie w środkowej części boiska piłkę na wolne zagrał Ilicic. Do futbolówki dopadł Cornelius i pomknął w pole karne. Po zmyleniu zwodem obrońcy uderzył z ostrego konta precyzyjnie tuż przy słupku pokonując stojącego w bramce Alissona. Następnie Gomez popędził pod samą linię końcową, próbował dograć na piąty metr, ale nie wbiegał tam żaden z kolegów, więc wycofał piłkę przed pole karne. Tam już tylko czekał De Roon, który umieścił futbolówkę w siatce. Atalanta musiała jeszcze przed zejściem do szatni grać w 10, ponieważ dwie żółte kartki zobaczył strzelec drugiego gola.

Po zmianie stron AS Roma chciała wykorzystać liczebną przewagę i odrobić straty. Częściowo udało się to już po dziesięciu minutach. El Shaarawy dograł ze skrzydła do wybiegającego na czystą pozycję Dzeko. Bośniak idealnie w tempo wyprzedził obrońcę, a następnie pokonał bramkarza gości. Mimo jeszcze kilku okazji defensywa gości okazała się nie do przejścia i AS Roma musiała obejść się bez punktów.

Dominacja w lidze, dominacja w pucharze! Manchester City deklasuje Burnley!

Wielki transfer stanie sie faktem? Jest reakcja Coutinho!