Wisła zatrzymała lidera! Raków był blisko, ale jednak nie ograł Białej Gwiazdy. Przewaga lidera w tabeli stopniała do punktu

Data dodania: 08-11-2020 19:06

Wisła Kraków nie przegrała jeszcze w tym sezonie na wyjeździe i podtrzymała tę dobrą passę w meczu na boisku lidera PKO Ekstraklasy. Biała Gwiazda nie dała się w Bełchatowie pokonać Rakowowi Częstochowa.

Raków przystąpił do meczu z Wisłą ze świadomością, że Legia Warszawa wygrała swój mecz z Lechem Poznań i zrównała się punktami z liderującymi częstochowianami. Ekipa Marka Papszuna musiała więc ograć Wisłę Kraków, by utrzymać 3-punktowy dystans.

Wydawało się, że Raków spokojnie to zrobi, skoro w tym sezonie wygrał 3 mecze w Bełchatowie i punkty zgubił tylko, przegrywając z Legią. Tymczasem lider potknął się i nie pokonał rywala z Krakowa.

Raków miał swoje okazje. Już w 57. minucie piłkę do siatki posłał Piątkowski, ale sędzia nie uznał gola, bowiem piłkarz gospodarzy był na spalonym. Po chwili doskonałą okazję miał Gutkovskis, ale nie dał rady trafił do siatki i dać prowadzenia Rakowowi po podaniu Cebuli. Z kolei w 66. minucie Marcin Cebula trafił w słupek.

Remis 0:0 utrzymał się ostatecznie do końcowego gwizdka. Raków tradycyjnie miał piłkę mniej czasu niż rywal, ale częściej i celniej strzelał. Nie przełożyło się to jednak tym razem na gola.

Po przerwie na mecze reprezentacji Raków zagra w Poznaniu z Lechem. Bez Marka Papszuna na ławce, bo szkoleniowiec  Rakowa w doliczonym czasie gry wyleciał z boiska. Wisłę, która z 10 punktami jest na 9. miejscu w tabeli, czeka potyczka z Wartą Poznań na wyjeździe.