Real znowu gubi punkty. Dwa gole Bale'a i obroniony karny to za mało, by wygrać

Data dodania: 07-01-2018 22:43

Gareth Bale zdobył dwie bramki, a Keylor Navas obronił rzut karny, ale to nie wystarczyło Realowi Madryt do wygrania w Vigo z Celtą w meczu 18. kolejki La Liga.

W 33. minucie Real nadział się na kontrę gospodarzy. Aspas dojrzał Wassa, a ten spokojnie popatrzył, ocenił sytuację i sprzed pola karnego przerzucił piłkę nad wychodzącym daleko z bramki Keylorem Navasem.

Stracony gol podziałał na Real, jak płachta na byka. W 36. minucie Toni Kroos posłał świetne prostopadłe podanie, a szyki Gareth Bale wyrównał w sytuacji sam na sam z bramkarzem. 2 minuty później Isco wrzucił w pole karne, Bale urwał się obrońcom, ruszając z 16. metra i trafił na 2:1.

Po przerwie Celta ruszyła do ataków i w 72. minucie Navas sfaulował jednego z przeciwników w polu karnym. Piłkę 11 metrów od bramki ustawił Aspas i... Navas odkupił swoje winy, broniąc jego uderzenie. Real nie wygrał jednak na Estadio de Balaidos. W 82. minucie młody, 21-letni, Maximiliano Gomez Gonzalez.

W tabeli Real jest na 4. pozycji, coraz dalej za FC Barcelona. Do lidera ,,Królewscy" tracą już 16 punktów, ale mają jeden mecz zaległy. Real jest też w tabeli za Atletico Madryt i Valencią.