Mały jubileusz Neymara i brutalny faul na Mbappe. PSG w półfinale Pucharu Ligi (VIDEO)

Data dodania: 10-01-2018 23:06

Piłkarze Paris Saint-Germain awansowali do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. W ćwierćfinale ograli rywala z Ligue 1, Amiens SC.

Paryżanie wygrywają Coupe de la Ligue od 2014 roku. W sumie triumfowali w tych rozgrywkach 7 razy. Teraz próbują sięgnąć po ósmy laur i są na dobrej drodze.

W ćwierćfinale edycji 2017-18 Paris Saint-Germain ograł 2:0 Amiens na wyjeździe. Prowadzenie gościom dał w 53. minucie Neymar, który wykorzystał rzut karny i strzelił swojego 20. gola w barwach PSG. Wynik spotkania ustalił natomiast Adrien Rabiot, pokonując bramkarza gospodarzy w 78. minucie.

Warto dodać, że Amiens od 34. minuty grało w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Regis Gurtner, który poza polem karnym ostro sfaulował Kyliana Mbappe.

Wcześniej do półfinałów awansowali piłkarz AS Monaco i Stade Rennes, a w środę oprócz PSG dołączył do nich HSC Montpellier.