Wielki hit dla Bayernu. Potężne emocje przy BayArena

Dodał: Adrian Łęczycki
Data dodania: 12-01-2018 22:13

Bayern Monachium robi milowy krok do obrony mistrzostwa Niemiec. Bawarczycy w pierwszym ligowym spotkaniu w 2018 roku, wygrali niezwykle ważne wyjazdowe starcie z Bayerem Leverkusen.

BAYER LEVERKUSEN - BAYERN MONACHIUM 1:3
Volland 70 - Javi Martinez 32, Ribery 59, James Rodriguez 90

Bayern Monachium powoli może mierzyć koronę za kolejne mistrzostwo Niemiec. Bawarska ekipa wygrała niezwykle ważne, wyjazdowe spotkanie w Leverkusen i znacznie zbliża się do kolejnego tytułu.

Mecz Bayeru z Bayernem przez pierwszy kwadrans zapowiadał bardzo wyrównaną rywalizację. Z minuty na minutę jednak przewagę osiągali goście z Monachium, którzy po stałym fragmencie gry, w 32. minucie wyszli na prowadzenie.

Bayern, który mimo braku Roberta Lewandowskiego, imponował poziomem gry, w drugiej połowie jeszcze podwyższył prowadzenie. Kapitalną kontrę Bawarczyków na gola zamienił Ribery.

Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i walczyli o remis. Nadzieję Bayerowi dał Volland, który w 70. minucie zdobył bardzo szczęśliwą, kontaktową bramkę.

Ostatnie słowo należało jednak do gości. Bayern, który potrafił przetrwać napór miejscowych, dobił "Aptekarzy" w doliczonym czasie gry, kiedy piękną bramką wynik meczu na 1:3 ustalił James Rodriguez.

Mierzejewski: Tli się we mnie nadzieja na powołanie do reprezentacji.