Kapustka dostał szansę, ale trener zmienił go już w przerwie!

Data dodania: 13-01-2018 17:13

Bartosz Kapustka wyszedł w podstawowym składzie Freiburga w meczu 18 kolejki Bundesligi przeciwko Frankfurtowi. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Najciekawiej było w starciu Hannover - Mainz gdzie zobaczyliśmy, aż pięć bramek.

Przed spotkaniem zespół Polaka znajdował się tuż nad strefą spadkową. Kapustka dostał szansę gry na prawym skrzydle w bardzo ofensywnym ustawieniu 3-4-3. Pierwsza połowa nie poszła po myśli gości. W 28 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po wrzuceniu piłki w pole karne i zgraniu głową przez Chandlera, wślizgiem piłkę do bramki wpakował Haller. Kapustka nie zanotował dobrego występu i trener zdjął go po 45 minutach. Po przerwie Freiburg zdołał wyrównać. Po rozegraniu rzutu rożnego do siatki głową trafił Koch.

Sporo działo się w starciu Hannover - Mainz. Goście bardzo dobrze weszli w spotkanie i po dwóch kwadransach prowadzili dwoma bramkami. Najpierw w polu karnym piłkę przyjął Muto i po ograniu dwóch rywali umieścił piłkę w bramce płaskim strzałem. Następnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skuteczny strzał głową oddał Hack. Gospodarze od razu wzięli się do odrabiania strat. Chwilę później zdobyli bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Fullkrug. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik doprowadził do remisu skutecznie wykonując rzut karny. Mecz rozstrzygnął się w drugiej części spotkania. Po wbiciu piłki w pole karne dopadł do niej Fullkrug i z siódmego metra trzeci raz pokonał bramkarza rywali.

W pozostałych spotkaniach remis 1:1 przed własną publicznością zanotowała Brema w starciu z Hoffenheim. Identycznym wynikiem zakończył się również pojedynek Frankfurt - Freiburg. Zwycięstwo 1:0 zanotował nad Herthą Stuttgart po samobójczym trafieniu Starka.