Swansea nadal w strefie spadkowej. Fabiański nie zachował czystego konta!

Data dodania: 13-01-2018 17:55

Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w barwach Swansea przeciwko Newcastle w 23 kolejce Premier League. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Znajdujące się w strefie spadkowej Swansea musiało szukać punktów na wyjeździe. Defensywa gości spisywała się bez zarzutu, a w drugiej części spotkania udało się wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska główkował Ayew. Bramkarz odbił piłkę, ale znowu trafiła do Ayewa, który przy dobitce był już bezbłędny. Gospodarze stan spotkania wyrównali 8 minut później. Po kontrze i długim przeżucie piłka trafiła do Joselu. Ten mając w polu karnym kryjącego go obrońcę, obrócił się z piłką i przymierzył po ziemi tuż przy dalszym słupku. Polski bramkarz był tutaj bez szans, a zawiniła nieporadność i małe zdecydowanie obrońców.

Najwięcej bramek zobaczyliśmy w starciu Huddersfield - West Ham. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem. Trafieie dla gości zanotował Noble, a gospodarze odpowiedzieli strzałem Lolleya. W drugiej połowie plac gry zdominował West Ham. Wszystko rozpoczęło się od dogrania Kouyate i bramce Arnautovica, a dzieła dopełniły dwa trafienia Lanziniego. Obie bramki padły po dograniach Arnautovica, który był najlepszym graczem na boisku.

W pozostałych spotkaniach Chelsea zremisowała z Leicester, a Watford z Southamptonem. Pełną pulę zgarnął za to przed własną publicznością West Brom w starciu z Brighton. Skromną wygraną zanotowało Crystal Palace. W starciu z Burnley decydująca okazała się akcja z 21 minuty wykończona przez Sako.