Ekipy z Ekstraklasy grały sparingi. Igor Angulo nadal strzela

Dodał: mpt
Data dodania: 13-01-2018 20:30

Zespoły Lotto Ekstraklasy grały w sobotę mecze sparingowe. . Na boisko wyszli m.in. piłkarze rewelacyjnego jesienią Górnika Zabrze i zremisowali z rywalem z Czech.

Górnik zagrał na wyjeździe z MFK Karvina. 13. zespół czeskiej ekstraklasy dwukrotnie prowadził z Górnikiem, ale dwukrotnie po trzech minutach po stracie gola do remisu doprowadzał niezawodny Igor Angulo. Hiszpan trafił do siatki w 12. i 42. minucie. Po przerwie trener Marcin Brosz wystawił już kompletnie inny skład, który ani gola nie stracił, ani nie strzelił.

Nie wygrała też Pogoń Szczecin. ,,Czerwona latarnia" tabeli Lotto Ekstraklasy zremisowała z poważnym kandydatem do awansu, Chojniczanką Chojnice.

Gola w debiucie w Cracovii zdobył Antonini Culina. Chorwat dostał kilka minut w sparingu z Puszczą Niepołomice i zdążył pokonać bramkarza I-ligowca.

W samej końcówce wygraną zapewniła sobie Arka. Gdynianie w starciu z I-ligową Miedzią Legnica szybko objęli prowadzenie, potem pozwolili rywalowi wyrównać, a na 2 minuty przed końcem zdobyli zwycięską bramkę. 

Za to tuż przed końcowym gwizdkiem gola stracił Bruk-Bet Termalica Nieciecza i przegrał z Zagłębiem Sosnowiec.

Mecze sparingowe drużyn Lotto Ekstraklasy - sobota, 13.01.2018

MFK KARVINA - GÓRNIK ZABRZE 2:2
Bramki:
Jan Šisler 9, Lukáš Budínský 39 - Igor Angulo 12, 42
Górnik Zabrze: 1. Tomasz Loska (46. 93. Wojciech Pawłowski) - 3. Adam Wolniewicz (46. 6. Bartłomiej Olszewski), 4. Mateusz Wieteska (46. 16. Kamil Surowiec), 15. Dani Suárez (46. 24. Meik Karwot), 14. Michał Koj (46. 11. Adrian Gryszkiewicz) - 9. Damian Kądzior (46. 31. Bartosz Bartczuk), 28. Maciej Ambrosiewicz (46. 18. Wojciech Hajda), 30. Dariusz Kamiński (46. 8. Daniel Wajsak), 21. Daniel Smuga (46. 23. Daniel Liszka) - 25. Łukasz Wolsztyński (46. 20. Marcin Urynowicz), 17. Igor Angulo (46. 10. Erik Grendel).

POGOŃ SZCZECIN - CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:1
Bramki:
Frączczak 26 - Boczek 54
Pogoń Szczecin: 53. Łukasz Budziłek (68. 26. Jakub Bursztyn) - 2. Cornel Râpă (46. 24. David Niepsuj), 40. Sebastian Walukiewicz (46. 21. Sebastian Rudol), 25. Lasza Dwali (46. 23. Jarosław Fojut), 15. Hubert Matynia - 11. Spas Delew (46. 29. Marcin Listkowski), 4. Jakub Piotrowski (46. 6. Rafał Murawski), 20. Tomasz Hołota (67. 14. Kamil Drygas), 10. Dawid Kort (46. 55. Sebastian Kowalczyk), 9. Adam Frączczak (46. 77. Ricardo Nunes) - 18. Adam Buksa (67. 54. Maciej Żurawski).
Chojniczanka Chojnice: (I połowa) 84. Radosław Janukiewicz - 25. Wojciech Lisowski, 15. Tomasz Boczek, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka - 23. Jacek Podgórski, 85. Hubert Wołąkiewicz, 5. Paweł Zawistowski, 10. Andrzej Rybski, 45. Adam Ryczkowski - 17. Tomasz Mikołajczak. (II połowa) Grzegorz Wnuk - 19. Karol Fila, 26. Michał Markowski, 15. Tomasz Boczek (90. 22. Dawid Schulz), 3. Maciej Dampc - 8. Jakub Bąk, 5. Oskar Paprzycki, Rafał Grzelak, 14. Krzysztof Danielewicz, 9. Jakub Biskup - 21. Emil Drozdowicz.

CRACOVIA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 2:0
Bramki:
Siplak 68, Culina 83
Cracovia: (I połowa) 30. Adam Wilk - 2. Matic Fink, 21. Adam Deja, 39. Michał Helik, 46. Lennard Sowah - 11. Mateusz Wdowiak, 25. Szymon Drewniak, 8. Milan Dimun, 9. Michał Rakoczy, 23. Jaroslav Mihalík - 99. Krzysztof Piątek. (II połowa) 40. Michal Peškovič - 87. Diego Ferraresso, 34. Ołeksij Dytiatjew, 3. Michal Sipľak, 33. Kamil Pestka - 10. Sergei Zenjov, 5. Miroslav Čovilo, 6. Sylwester Lusiusz (74. Antonini Čulina), 19. Javi Hernández, 20. Daniel Pik - 77. Sebastian Strózik (77. 4. Michał Wiśniewski)
Puszcza Niepołomice: (I połowa) Miłosz Mleczko - 4. Konrad Kasolik, 3. Michał Czarny, 14. Mateusz Bartków, 15. Rafał Mikulec - 10. zawodnik testowany, 11. Marcin Stefanik, 5. Konrad Stępień, 2. Mateusz Gleń, 7. Eduard Hryhorenko - 9. Dawid Nowak. (II połowa) Dominik Spaleniak - 6. Jakub Zagórski, 18. Damian Lepiarz, 23. Piotr Stawarczyk, Jakub Ptak - 25. Krzysztof Szewczyk, 16. Dominik Zawadzki, 8. Longinus Uwakwe, 17. Bartosz Żurek, 28. Przemysław Kędziora - 20. Damian Mrówka.

MIEDŹ LEGNICA - ARKA GDYNIA 1:2
Bramki:
Bozić 28 - Kun 2, Helstrup 88
Miedź Legnica: 1. Łukasz Sapela (30. 33. Paweł Kapsa; 60, 95. Piotr Smołuch) - 23. Paweł Zieliński (62. 77. Michał Pojasek), 28. Kornel Osyra (46. 16. Jonathan de Amo), 24. Tomislav Božić (46. 55. Fryderyk Stasiak), 11. Mladen Bartulović (46. 5. Frank Adu Kwame) - 4. Wojciech Łobodziński (46. 8. Marquitos), 6. Rafał Augustyniak (46. 13. Mateusz Zatwarnicki), 7. Łukasz Garguła (46. 14. Omar Santana), 3. Petteri Forsell (46. 2. Adrian Purzycki), 21. Przemysław Mystkowski (62. 25. Karol Gardzielewicz) - 17. Jakub Vojtuš (46. 9. Fabian Piasecki).
Arka Gdynia: 30. Szymon Więckowicz - 2. Tadeusz Socha (46. 33. Damian Zbozień), 29. Michał Marcjanik (46. 22. Fabian Lengiewicz), 4. Dawid Sołdecki (46. 28. Frederik Helstrup), 23. Marcin Warcholak (46. 17. Adam Marciniak) - 24. Patryk Kun (46. 7. Luka Zarandia), 14. Michał Nalepa, 19. Andrij Bohdanow (46. 13. Grzegorz Piesio), 10. Mateusz Szwoch (46. 20. Siergiej Kriwiec), 8. Marcus Vinícius (46. 31. Jan Łoś; 76. 15. Oskar Ryk) - 9. Rubén Jurado (46. 44. Michał Żebrakowski).

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1:2
Bramki:
Przemysław Szarek 40 - Konrad Wrzesiński 33, Michał Kieca 90
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: (I połowa) Dariusz Trela - Gabriel Matei, Artem Putiwcew, Przemysław Szarek, Martin Mikovič - Szymon Pawłowski, Vlastimir Jovanović, Dejan Janjatović, Łukasz Piątek, Dávid Guba - Bartosz Śpiączka. (II połowa) Dariusz Trela (68. Michał Leżoń) - Szczepan Kogut, Ákos Kecskés, Vitālijs Maksimenko, Martin Mikovič - Piotr Nowak, Patrik Mišák, Mateusz Kupczak, Samuel Štefánik, Roman Gergel - Bartosz Śpiączka (62 Jakub Wróbel).
Zagłębie Sosnowiec: (I połowa) Matko Perdijić - Robert Sulewski, Arkadiusz Jędrych, Arkadiusz Najemski, Tymoteusz Puchacz, Vamara Sanogo, Alexandre Cristóvão, Adam Banasiak, Konrad Wrzesiński, Sebastian Milewski, Callum Rzonca. (II połowa) Dawid Kudła - Nuno Malheiro, Rafał Makowski, Mateusz Cichocki, Žarko Udovičić, Michał Kieca, Tomasz Nowak, Mikołaj Gądek (70. Callum Rzonca), Patryk Mularczyk, Tomasz Nawotka, Szymon Lewicki.

SANDECJA NOWY SĄCZ - POPRAD RYTRO 3:0
Bramki:
Adrian Danek 8, Wojciech Trochim 80, Bartłomiej Dudzic 89
Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa (46. Łukasz Radliński) - Adrian Basta (46. Lukáš Kubáň), Płamen Kraczunow (38. Michał Gałecki, 46. Paweł Jarzębak), Michal Piter-Bučko (46. Dawid Szufryn), Patrik Mráz (46. Jonatan Straus) - Adrian Danek (46. Bartłomiej Dudzic), Bartłomiej Kasprzak (46. Artem Filimonow), Mateusz Cetnarski (46. Grzegorz Baran), Maciej Małkowski (46. Tomasz Brzyski) - Maciej Korzym (46. Wojciech Trochim), Aleksandyr Kolew (46. Filip Piszczek).

PIAST GLIWICE - GKS 1962 JASTRZĘBIE 2:0
Bramki:
Michal Papadopulos 19, Saša Živec 64; w 26. minucie Ali (GKS 1962) nie wykorzystał rzutu karnego - Plach obronił)
Piast Gliwice: 26. František Plach (46. Karol Dybowski) - 20. Martin Konczkowski (46. Marcin Pietrowski), 4. Jakub Czerwiński (46. Uroš Korun), 25. Aleksandar Sedlar (46. Bartosz Waleńcik), 11. Aleksander Jagiełło (46. Dario Rugašević) - 3. Denis Gojko (46. Joel Valencia, 68. Remigiusz Borkała), 14. Konstantin Vassiljev (46. Martin Bukata), 15. Tom Hateley (46. Tomasz Okraszewski, 72. Maciej Borycka), 10. Karol Angielski (46. Łukasz Krakowczyk), 21. Gerard Badía (46. Saša Živec) - 27. Michal Papadopulos (46. Maciej Jankowski).
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój): 1. Grzegorz Drazik (46 Bartosz Szelong) - 25. Damian Zajączkowski (46 Oskar Mazurkiewicz), 4. Piotr Pacholski, 17. Kamil Szymura, 5. Dawid Weis (46 Dominik Kulawiak) - 7. Tomasz Dzida (46 Bartosz Semeniuk), 19. Marcin Ruda (46 Damian Tront), 77. Bartosz Jaroszek (46 Wojciech Caniboł), 10. Farid Ali (46 Kamil Jadach), 22. Krzysztof Gancarczyk (46 Dominik Szczęch) - 15. Daniel Szczepan (46 Maciej Gaszka, 75 Daniel Szczepan).

Legia i Górnik obejdą się smakiem. Paweł Bochniewicz ma inną propozycję

Kadrowicz Nawałki bliski zmiany klubu. Thiago Cionek o krok od Serie A

Futbol.pl
 

TAGI

ANKIETA

Czy Górnik Zabrze zostanie mistrzem Polski?

Tak
Nie
Nie mam zdania

Inne artykuły