Legia zaczęła przygotowania od porażki z Barcelona SC i kontuzji. Gol nowego zawodnika (VIDEO)

Data dodania: 13-01-2018 23:29

Legia Warszawa rozegrała pierwszy mecz w towarzyskim turnieju Florida Cup. Mistrzowie Polski przegrali z ekwadorskim zespołem Barcelona SC. Romeo Jozak w pierwszym składzie wystawił zawodników, których miał do dyspozycji jesienią. Po przerwie zaprezentowali się nowi piłkarze. Eduardo da Silva opuścił boisko już po niespełna 20 minutach.

Mecz sparingowy - Florida Cup
LEGIA WARSZAWA - BARCELONA SC 2:3
Jarosław Niezgoda 7, William Rémy 90 - Marcos Caicedo 18, Ariel Nahuelpán 22, Ely Esterilla 27
Legia Warszawa: 1. Arkadiusz Malarz (46. 29. Radosław Majecki) - 28. Łukasz Broź (46. 25. Łukasz Turzyniecki), 5. Maciej Dąbrowski (46. 34. Iñaki Astiz), 2. Michał Pazdan (46. 3. William Rémy), 14. Adam Hloušek (42. 55. Artur Jędrzejczyk) - 18. Michał Kucharczyk (46. 20. Marko Vešović), 31. Krzysztof Mączyński (46. 7. Domagoj Antolić), 15. Michał Kopczyński (46. 75. Thibault Moulin), 8. Cristian Pasquato (46. 9. Eduardo; 64. 23. Mateusz Żyro), 53. Sebastian Szymański (25. 22. Kasper Hämäläinen) - 11. Jarosław Niezgoda (46. 99. Armando Sadiku)
Barcelona SC: 12. Víctor Mendoza (79. 25. José Cevallos) - 2. Mario Pineida, 19. Darío Aimar, 77. Luis Caicedo, 15. Beder Caicedo - 13. Ely Esterilla, 5. Gabriel Marques (77. 6. Oswaldo Minda), 18. Matías Oyola (74. 20. Víctor Ayala), 10. Damián Díaz (74. 30. Washington Vera), 17. Marcos Caicedo (60. 16. Erick Castillo) - 37. Ariel Nahuelpán (74. 9. Juan Dinenno)
Żółte kartki: Kucharczyk, Moulin - Pineida, Vera.

Chorwacki napastnik zastąpił w przerwie Cristiana Pasquato, ale zagrał tylko do 64. minuty. Musiał zejść z boisku po ciosie w plecy. Kontuzji doznali też Adam Hlousek i Sebastian Szymański.

- Eduardo został uderzony kolanem w kręgosłup i najprawdopodobniej przesunął mu się kręg w kręgosłupie. Kontuzja wynikła z tego, że jego ciało w chwili zderzenia było za bardzo rozluźnione, zrelaksowane. Poczuł mocny ból, a problemy z kręgosłupem to poważna sprawa, dlatego zdecydowaliśmy się zdjąć go z boiska.  Natomiast Hlosek i Szymański mają mocne i bolesne stłuczenia - tłumaczył po meczu Jozak, cytowany przez Legia.net.

Debiut Eduardo nie był więc udany. Zupełnie inaczej niż Williama Remy'ego. Francuski obrońca zagrał w II połowie, a w 90. minucie strzelił gola na 2:3 i zmniejszył rozmiary porażki Legii. Od 46. minuty grali też Domagoj Antolić oraz Marko Vesović i także zaprezentowali się z niezłej strony.

Cała Legia po przerwie grała lepiej niż przed nią. I połowię mistrzowie Polski przegrali 1:3, chociaż wszystko zaczęło się dobrze, bo w 7. minucie prowadzenie dał im Jarosław Niezgoda. Potem trafiali już tylko piłkarze 5. zespołu ligi Ekwadoru.

Następny sparing Legia zagra 20 stycznia. Jej rywalem w turnieju Florida Cup będzie kolumbijskie Atletico Nacional.