A jednak Górnik Zabrze. Paweł Bochniewicz zagra wiosną w Lotto Ekstraklasie

Dodał: mpt
Data dodania: 15-01-2018 10:45

Paweł Bochniewicz jednak zagra w Lotto Ekstraklasie. Młodzieżowy reprezentant Polski przejdzie testy medyczne przed podpisaniem umowy z Górnikiem Zabrze.

Bochniewiczem od pewnego czasu interesowały się dwa kluby Lotto Ekstraklasy. Pierwszym był Górnik, który szuka wzmocnień przed wiosenną walką o mistrzostwo i europejskie puchary. Drugim była Legia Warszawa, ale mistrzowie Polski i lider tabeli brał Bochniewicza pod uwagę tylko w przypadku sprzedaży Michała Pazdana. A to wciąż nie nastąpiło i nie wiadomo, czy w ogóle się wydarzy.

Bochniewicz nie chciał dłużej czekać, cierpliwość tracili też działacze Udinese Calcio, więc ostatecznie zagra w Górniku Zabrze, chociaż był moment, gdy wydawało się, że trafi do występującego w Serie B i walczącego tam o utrzymanie Ascoli. W Górniku czeka Bochniewicza walka o miejsce w składzie z Mateuszem Wieteską i Danim Suarezem, którzy jesienią stanowili podstawowy duet stoperów beniaminka.

21-letni Bochniewicz w Polsce grał w juniorach w Wisłoce Dębica i Stali Mielec. Jako nastolatek przeniósł się do włoskiej Regginy. Potem został wykupiony przez Udinese, skąd na 2 lata był wypożyczony do rezerw hiszpańskiej Granady. Wrócił do Udinese latem 2017 roku i w tym sezonie zagrał w dwóch spotkaniach Pucharu Włoch.

W Lotto Ekstraklasie zagrają nową piłką! Telstar 18 wiosną na polskich murawach

Sędzia meczu Nantes - PSG wyrzucił z boiska piłkarza, bo uznał, że ten go faulował... Szkoda, że nie miał VAR (VIDEO)

Futbol.pl

TAGI

ANKIETA

Czy Paweł Bochniewicz rozbije w Górniku żelazny duet Wieteska - Suarez?

Tak
Nie
Nie mam zdania

Inne artykuły