Francuski numer Manchesteru United. Piłkarze znad Sekwany poprowadzili drużynę do wygranej

Data dodania: 15-01-2018 23:00

Manchester United nie miał problemu z wygraniem ze Stoke City w ostatnim meczu 23. kolejki Premier League. ,,Czerwone Diabły" dość gładko rozprawiły się z rywalem, który jest najsłabszym zespołem na wyjazdach w całej lidze.

Przed wizytą na Old Trafford piłkarze Stoke ugrali na wyjazdach 6 punktów w 11 meczach. Po meczu z Manchesterem United zmieniła się tylko ta druga statystyka - 6 punktów w 12 meczach.

City ulegli wiceliderowi Premier League, a złudzeń na punkty nie mogli mieć już po I połowie. Najpierw Paul Pogba w 9. minucie znalazł Antonio Valencię, który pięknym strzałem trafił na 1:0, a potem Francuz w 38. minucie wypatrzył Anthony'ego Martiala i jego rodak świetnym uderzeniem z linii pola karnego podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Po przerwie Mannchester United zdobył już tylko jedną bramkę. Martial zagrał w pole karne do Romelu Lukaku, a Belg mimo asysty obrońców odwrócił się z piłką i ustalił wynik spotkania na 3:0.

W tabeli piłkarze Jose Mourinho są o 12 punktów za Manchesterem City, który jest liderem, a o 3 "oczka" wyprzedzają Liverpool FC i Chelsea. Stoke plasuje się na 18. pozycji i z 20 punktami otwiera strefę spadkową. Różnice w tym rejonie tabeli nie są duże.

Arsene Wenger szykuje wielki transfer. Piłkarz Manchesteru United na celowniku Arsenalu

Arsenal wybrał następcę Sancheza. Zapłaci wielkie pieniądze za 20-latka z Ligue 1