Dwa pudła Ramosa z karnych i wpadka Hiszpanii, którą wykorzystali Niemcy! Francja lepsza od Portugalii i wygrała grupę (VIDEO)

Data dodania: 14-11-2020 22:25

Sergio Ramos nie strzelił dwóch karnych, Hiszpanie z trudem uratowali remis ze Szwajcarią i we wtorek w Sewilli muszą wygrać z Niemcami, by zająć 1. miejsce w grupie 4 Ligi Narodów A. Niemcy w sobotę pokonali bowiem Ukrainę, chociaż to goście prowadzili. W grupie 3 najlepsi okazali się Francuzi, którzy w meczu o 1. miejsce ograli na wyjeździe Portugalię.

W meczu ze Szwajcarią na wyjeździe Sergio Ramos miał dobre momenty, jak ten w 55. minucie, gdy mogło zrobić się 2:0 dla gospodarzy...

Już 2 minuty później kapitan La Furia Roja zmarnował jednak rzut karny. Yann Sommer wygrał z nim pojedynek.

Ramos tym niepowodzeniem się nie przejął i w 80. minucie znowu podszedł do karnego. Strzelił jeszcze gorzej. Sommer złapał piłkę.

Hiszpanie ze Szwajcarią przegrywali od 26. minuty, gdy Freuler mierzonym strzałem w okienko trafił na 1:0. Ostatecznie mimo pudeł Ramosa goście uratowali remis. W 89. minucie Moreno dostał piłką na 10. metr i wpakował ją do siatki.

Hiszpanie po 5 meczach mają 8 punktów i stracili fotel lidera na rzecz Niemców. Die Mannschaft wygrał 3:1 z Ukrainą, chociaż w 12. minucie po golu Jaremczuka to goście prowadzili. Ekipa Joachima Loewa jeszcze przed przerwą odpowiedziała golami Sane z 23. minuty i Wernera z 33. minuty. Przy obu asystował Leon Goretzka. Wynik na 3:1 ustalił w 64. minucie Werner.

We wtorek Hiszpanie podejmą Niemców (1:1 w pierwszym meczu) i muszą ich pokonać, by wygrać grupę. Szwajcarzy u siebie zagrają z Ukrainą, z którą przegrali na wyjeździe 1:2.

N'golo Kante przesądził o wygranej Francji z Portugalią na jej boisku. Pomocnik z bliska wpakował piłkę do siatki po interwencji bramkarza po uderzeniu Rabiota.

Francuzi wygrali i zajmą w tabeli 1. miejsce, bo u siebie z Portugalią wcześniej zremisowali. 3. miejsce przypadnie Chorwacji lub Szwecji. Ci drudzy, nasi rywale na Euro 2020, wygrali u siebie 2:1 po bramkach Kulusevskiego z 36. minuty i Danielsona z 45. minuty. Ten drugi w 82. minucie wpakował też piłkę do tej samej bramki, czyli zaliczył samobója, ale ostatecznie punkty trafiły i tak na konto Szwedów, którzy pierwsze cztery mecze przegrali, a teraz zagrają o utrzymanie w Lidze Narodów. Potrzebują pewnie punktów z Francją na wyjeździe, a i tak muszą patrzeć, co zrobią Chorwaci u siebie z Portugalią.