Hiszpania rozgromiła Niemców w Lidze Narodów! Zespół Luisa Enrique wbił rywalom aż sześć goli i awansował do turnieju finałowego

Data dodania: 17-11-2020 22:47

W ostatniej kolejce grupy 4 Ligi Narodów UEFA reprezentacja Hiszpanii pokonała 6:0 (3:0) kadrę Niemiec i awansowała do turnieju finałowego. Przez meczem Hiszpanie mięli na swoim koncie 8 punktów, a Niemcy o jedno oczko więcej.

Już w 17. minucie spotkania padła pierwsza bramka w tym meczu. Gola dla Hiszpanów strzelił Alvaro Morata. Środkowy napastnik po bardzo dobrym dośrodkowaniu Fabiana Ruiza pokonał Manuela Neuera głową. W 33. minucie meczu rezultat podwyższył Ferran Torres. Skrzydłowy dobił strzał Daniego Olmo, który wcześniej trafił w poprzeczkę. Tuż przed przerwą padła jeszcze jedna bramka. Na listę strzelców wpisał się Rodri.

Zaraz po przerwie padła kolejna bramka. Drugiego gola w tym meczu zdobył Torres. 20-latek dostał podanie przed bramkę od José Gayi i uderzył z pierwszej piłki. Neuer nie miał nic do gadania. W 71. minucie Torres skompletował hat-tricka. Wydawało się, że już nie padną żadne bramki, ale w 89. minucie gola dla "La Furja Roja" zdobył jeszcze Mikel Oyarzabal.

Reprezentacja Hiszpanii ostatecznie zajęła 1. miejsce w grupie 4 i awansowała do turnieju finałowego. Na koniec uzbierała dokładnie 11 punktów.