Chorwacja przegrała z Portugalią, a Francja zdobyła trzy punkty ze Szwecją. Ekipa Trzech Koron spadła z dywizji A

Data dodania: 17-11-2020 23:16

Chorwacja przegrała z Portugalią 2:3, a Francja pokonała Szwecję 4:2. Wyniki w grupie 3 Ligi Narodów UEFA.

SPOTKANIE 1:

Chorwaci wyszli na prowadzenie w 29. minucie spotkania dzięki bramce Mateo Kovacicia. W 53. minucie do wyrównania doprowadził Ruben Dias. W zespole gości w 60. minucie wynik podwyższył Joao Felix, ale szybko odpowiedział Kovacić. Pomocnik, który na co dzień występuje w barwach Chelsea FC drugi raz na listę strzelców wpisał się w 60. minucie spotkania. Mecz wygrał jednak zespół Fernando Santosa, ponieważ w końcówce gola zdobył jeszcze Dias.

Chorwacja ostatecznie zajęła 3. miejsce z dorobkiem 3 punktów, a Portugalia 2. pozycję. Rywalizację zakończyła z dorobkiem 13 oczek.

SPOTKANIE 2:

Francuzi nie musieli się matrwić, ponieważ już wcześniej zapewnili sobie awans do turnieju finałowego, ale i tak na koniec pokonali wysoko Szwedów. Ekipa "Trzech Koron" wylądowała ostatecznie na ostatnim miejscu z dorobkiem 3 punktów i spadła z dywizji A. "Trójkolorowi" natomiast zakończyli rywalizację z 16 oczkami na koncie.

W ekipie Didiera Deschampsa na listę strzelców wpisali się Olivier Giroud (dwa gole), Benjamin Pavard oraz Kingsley Coman, a w kadrze Szwecji strzelili Viktor Claesson oraz Robin Quaison.