Sensacja w Premier League. Fabiański nie puścił gola, a Swansea City lepsze od Liverpool FC

Data dodania: 22-01-2018 22:54

Piłkarze Swansea City sprawili sensację w 24. kolejce Premier League. Ostatni zespół w tabeli pokonał walczący o czołowe lokaty Liverpool FC!

,,Czerwona latarnia" ligi zrewanżowała się Liverpool FC za porażkę z 26 grudnia. Wówczas na Anfield gospodarze wygrali aż 5:0! Raptem niespełna miesiąc później to ,,Łabędzie" cieszyły się z trzech punktów, chociaż nie wygrały tak efektownie.

Na Liberty Stadium padł tylko jeden gol. Strzelił go w 40. minucie Alfie Mawson, któremu piłka spadła pod nogi w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po stracie gola Liverpool FC rzucił się do ataków, ale bezskutecznie. Goście mieli ponad 70 procent czasu posiadania piłki i oddali 17 strzałów, ale tylko 4 celne i nie strzelili gola! Łukasz Fabiański 7. raz w sezonie zachował czyste konto i nadal ma na koncie 35 puszczonych bramek.

Najważniejsze jednak, że Swansea City wygrali i mają 20 punktów. To pozwoliło im zrównać się z West Bromwich Albion i zbliżyć na 2 punkty do Southampton oraz utrzymać 3 ,,oczka" straty do bezpiecznego w tabeli Stoke City. ,,Łabędzie" nadal są ostatnie, ale wiara w utrzymanie jakby większa po takich zwycięstwach. Z kolei Liverpool FC jest na 4. pozycji. To ostatnia dająca przepustkę do Ligi Mistrzów. 3 punkty przed LFC jest Chelsea, a 2 za ,,The Reds" znajduje się Tottenham Hotspur.

Cracovia negocjuje z nowym stoperem. Był już przymierzany do Lecha i Lechii

To trafienie weekendu. Bramkarz Juan Carlos strzelił gola z własnej połowy w LaLiga2 (VIDEO)