Warta bez zmienników i po fatalnym pudle Trałki z karnego jednak i tak lepsza od Wisły Kraków (VIDEO)

Data dodania: 21-11-2020 22:05

Fatalne pudło Łukasza Trałki nie przeszkodziło Warcie Poznań wygrać z Wisłą Kraków w sobotni wieczór. Najlepszy z trzech beniaminków przegrywał co prawda w Grodzisku Wielkopolskim z Białą Gwiazdą, ale w II połowie odwrócił losy rywalizacji.

Była 27. minuta, gdy przegrywająca od 17 minut po golu Mehremić po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Warta, miała szansę wyrównać. Miał ją dokładnie Łukasz Trałka, który wykonywał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Burligi. Doświadczony pomocnik zmylił bramkarza, ale strzelił wysoko nad bramką! Nic dziwnego, że trener Piotr Tworek się wkurzył.

Po chwili Wisła mogła prowadzić więc 2:0, ale Jean Carlos trafił prosto w bramkarza Daniela Bielicę, który zagrał w miejsce Adriana Lisa, bo Warta nie bardzo miała na ten mecz młodzieżowca, który... nadawałby się do gry w polu.

Bielica drugi raz po piłkę sięgać nie musiał, więc Warta strat po I połowie nie miała dużych. A po przerwie szybko wyrównała. Jan Grzesik rozegrał akcję z Mateuszem Czyżyckim i pokonał Mateusza Lisa. Autor bramki na 1:1 został bohaterem tego meczu, bowiem w 59. minucie zanotował jeszcze asystę. Zagrał mocną piłkę do Mateusza Kuzimskiego, a ten trafił na 2:1. Potem szansę na wyrównanie miał jeszcze Chuca, ale nie zdobył bramki w 100-procentowej sytuacji, więc Wisła przegrała. Z Wartą, która nie dokonała żadnej zmiany, bo na ławce miała tylko 2 bramkarzy i 3 zawodników z pola.

Warta odniosła 4. zwycięstwo w sezonie i pierwsze w Grodzisku Wielkopolskim. W tabeli po 10 meczach ma 13 punktów i awansowała na 8. miejsce. Wisła Kraków zanotowała 3. kolejny mecz bez wygranej i zajmuje 10. lokatę w tabeli.

WARTA POZNAŃ - WISŁA KRAKÓW 2:1
Jan Grzesik 47, Mateusz Kuzimski 59 - Adi Mehremić 9
Warta: 33. Daniel Bielica - 2. Jan Grzesik, 5. Bartosz Kieliba, 4. Robert Ivanov, 13. Jakub Kuzdra - 11. Michał Jakóbowski, 17. Mateusz Czyżycki, 6. Łukasz Trałka, 10. Adrian Laskowski, 3. Jakub Kiełb - 9. Mateusz Kuzimski
Wisła: 1. Mateusz Lis - 8. Łukasz Burliga, 25. Michal Frydrych, 3. Adi Mehremić, 33. Dawid Abramowicz - 15. Jean Carlos Silva (81. 44. Aleksander Buksa), 80. Patryk Plewka, 21. Nikola Kuveljić (73. 6. Vullnet Basha), 18. Chuca (73. 10. Gieorgij Żukow), 77. Stefan Savić (60. 40. Yaw Yeboah) - 99. Felicio Brown Forbes (81. 11. Fatos Bećiraj)
Żółte kartki: Grzesik, Laskowski - Savić, Basha
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)