Liverpool FC za sprytny na Lisy! Historyczny wyczyn Diogo Joty (VIDEO)

Data dodania: 22-11-2020 22:37

W meczu dwóch czołowych w tym sezonie ekip Premier League Liverpool FC ograł wysoko Leicester City. Mistrzowie zwyciężyli Lisy 3:0 i przeskoczyli je w tabeli.

City mieli na Anfield trochę pecha. W 21. minucie po rzucie rożnym bardzo niefortunnie interweniował Johhny Evans. 32-letni stoper w walce z Sadio Mane głową skierował piłkę do własnej bramki.

Jeszcze przed przerwą, w 41. minucie, zrobiło się 2:0. Tym razem dobrze dośrodkował Robertson, a Fuchs nie zdążył za Diogo Jotą. Dla Portugalczyka, który tym razem trafił głową, to już 8. gol w 12. meczu w barwach the Reds! Co więcej jest pierwszym w historii piłkarzem LFC, który w pierwszych czterech meczach na Anfield w Premier League w każdym trafiał do siatki!

The Reds, którzy zagrali m.in. bez Mohameda Salaha, który jest zakażony koronawirusem oraz bez kontuzjowanych Van Dijka, Alcantary, Hendersona i Alexandra-Arnolda, w drugiej połowie udokumentowali swoją wygraną golem w 86. minucie. Dobrze mimo wszystko broniącego Kaspera Schmeichela pokonał Roberto Firmino, dla którego był to drugi gol w tym sezonie w Premier League. Najsłabiej Brazylijczyk strzelał w rozgrywkach 2019-2020, gdy w 38 meczach trafił tylko 9 razy, a najlepiej w sezonie 2017-2018, gdy w 37 spotkaniach zdobył 15 bramek. Jak będzie w tym sezonie?

Leicester City na Anfield zakończyło passę trzech wygranych meczów z rzędu. W tabeli ma 18 punktów i jest na 4. pozycji. Liverpool FC z 20 oczkami jest wiceliderem i tylko bilansem bramek ustępuje pierwszemu w stawce Tottenham Hotspur.