Chelsea i Sevilla w doliczonym czasie gry zadały ciosy na wagę zwycięstw i awansu (VIDEO)

Data dodania: 24-11-2020 21:08

Gol w 95. minucie i gol w 90. minucie - pierwszy dał wygraną Sevilla FC na wyjeździe z FK Krasnodar, drugi pozwolił Chelsea ograć w delegacji Stade Rennes. Faworyci zwyciężyli po 2:1 i są pewni awansu z grupy E do 1/8 finału.

Na półmetku zmagań Sevilla i Chelsea miały po 7 punktów, a Krasnodar i Rennes po 1. Był więc jasne przed rewanżami za starcia z 3. kolejki, że Hiszpanie i Anglicy mogą wywalczyć awans.

Sevilla zaczęła starcie w Rosji świetnie, bo w 4. minucie sprzed pola karnego uderzył Ivan Rakitić i dał gościom prowadzenie. Rosjanie, którzy już w Andaluzji twardo walczyli i przegrali tylko 2:3, w 56. minucie wyrównali po strzale wprowadzonego w przerwie Wandersona.

Remis utrzymał się aż do... 95. minuty. Wówczas Sevilla zaatakowała, na raty przebił się przed bramkę El Haddadi - pecha miał interweniujący Kaio - i dał gościom zwycięstwo.

Z kolei Chelsea miała bardzo mało czasu, by po utracie prowadzenia, znowu je mieć. Prowadził ze Stade Rennes 1:0 po bramce Hudsona-Odoia z 22. minuty, ale w 85. minucie wyrównał Guirassy. Już w 90. minucie zwycięstwo The Blues dał jednak Olivier Giroud, którego Frank Lampard wpuścił na boisko w 69. minucie. Francuz włożył pelerynę bohatera, którą już przymierzał Timo Werner. Niemiec jednak trafił w bramkarza w idealnej sytuacji i dopiero dobitka Giroud, który poszybował nad obrońców i mocnym strzałem głową trafił do siatki, dała Chelsea wygraną.

W 5. kolejce Sevilla podejmuje Chelsea i będzie to mecz o 1. miejsce. W Londynie było 0:0. Remis był też w starciu Rennes z Krasnodarem we Francji (1:1), a teraz rewanż może zdecydować o tym, kto zagra w Lidze Europy wiosną.