Osłabiony Juventus FC zremisował na wyjeździe z Benevento Calcio. Grali Polacy (VIDEO)

Data dodania: 28-11-2020 20:05

W sobotnim meczu 9. kolejki włoskiej Serie A Juventus FC zremisował na wyjeździe 1:1 (1:1) z Benevento Calcio.

"Stara Dama" wyszła na to spotkanie osłabiona, ponieważ poza kadrą znalazł się Cristiano Ronaldo. Szkoleniowiec klubu ze stolicy Piemontu, Andrea Pirlo, powiedział, że dał Portugalczykowi wolne. "CR7" był zmęczony po ostatnich spotkaniach. Pirlo w ataku postawił na Paulo Dybalę oraz Alvaro Moratę.

Morata wpisał się na listę strzelców w 21. minucie. Federico Chiesa dostarczył piłkę Hiszpanowi, a ten wszedł w pole karne, zakręcił zawodnikiem drużyny przeciwnej i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.

Do wyrównania doprowadził w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Gaetano Letizia. Później mistrz Włoch mocno zaatakował, ale nie mógł pokonać bramkarza rywali i starcie zakończyło się remisem 1:1. Warto dodać, że w samej końcówce doliczonego czasu gry (sędzia doliczył 8 minut) czerwoną kartką został ukarany Morata.

W tym meczu grało dwóch Polaków. W zespole gospodarzy cały mecz rozegrał Kamil Glik, a w ekipie gości Wojciech Szczęsny. W 86. minucie Glik został ukarany żółtą kartką.

BENEVENTO CALCIO - JUVENTUS FC 1:1

Bramki: 45+5 Gaetano Letizia - 21 Alvaro Morata