Bednarek pokonał De Geę! Polak dał prowadzenie Southampton w starciu z Manchesterem United, ale ostatecznie od 2:0 skończyło się porażką...(VIDEO)

Data dodania: 29-11-2020 16:04

Jan Bednarek strzelił swojego trzeciego gola w Premier League. Stoper reprezentacji Polski trafił do siatki w meczu Southampton z Manchesterem United. Święci do przerwy prowadzili 2:0 i... przegrali!

Bednarek w 23. minucie spotkania na St. Mary's Stadium dał Świętym prowadzenie z rywalem z Manchesteru. Z rzutu rożnego na "krótszy słupek" dośrodkował Ward-Prowse, a Bednarek strzałem z 2 metrów pokonał Davida De Geę.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, bo w 33. minucie Ward-Prowse do asysty dołożył też pięknego gola z rzutu wolnego. Piłka po ręce De Gei wpadła do siatki przy samym słupku!

Dla Jana Bednarka gol przeciwko Manchesterowi United to 3. gol w Premier League. Do tej pory pokonał bramkarzy Chelsea i Wolverhampton Wanderers.

Po zmianie stron role się odwróciły. To United strzelali, a Święci się bronili. Skuteczniej ci pierwsi.

W 60. minucie piłka po dograniu Cavaniego minęła Bednarka i dotarła do Bruno Fernandesa, a ten strzelił gola kontaktowego. Wyrównał, strzelając swojego 2. gola w Premier League, właśnie Cavani. Urugwajczyk w 74. minucie dostał podanie do... Fernandesa i współpraca tego duetu dała remis 2:2.

Na tym jednak wcale się nie skończyło. Już w doliczonym czasie gry Cavani trafił na 3:2. Tym razem jednak nie po podaniu Fernandesa, a z centry Marcusa Rashforda!

United po tej wygranej mają 16 punktów w 9 meczach i są na 7. lokacie. Southampton z oczkiem więcej, ale w 10 spotkaniach, plasuje się na 5. pozycji.