Adam Buksa w drodze po mistrzostwo USA

Data dodania: 30-11-2020 12:26

Adam Buksa jest coraz bliżej walki o mistrzostwo USA. Póki co jego zespół awansował do finału konferencji. New England Revolution zagrają o przepustkę do finału Major League Soccer z Columbus Crew.

W półfinale New England Revolution pokonali 3:1 Orlando City. Adam Buksa zagrał do 90. minuty i został zmieniony przez Michaela Mancienne. Były napastnik Pogoni Szczecin skończył mecz z żółtą kartką i... poniekąd asystą, bo to po jego strzale w słupek Gustavo Bou dobił piłkę do siatki na 2:0!

Ten sam piłkarz w 86. minucie ustalił wynik spotkania, a wcześniej rzut karny w 17. minucie wykorzystał Gil. Gospodarze odpowiedzieli tylko golem Urso Juniora z 33. minuty. Orlando City w 74. minucie mogli zresztą wyrównać, ale rzut karny zmarnował Nani. Kwadrans wcześniej z boiska wyleciał ich pomocnik Mauricio Pereyra.

Adam Buksa w tym sezonie zagrał w 20 meczach MLS. Strzelił 5 goli i zanotował asystę.

Finał konferencji wschodniej odbędzie się 6 grudnia, a finał całej MLS już 13 grudnia. Na zachodzie nie rozegrano jeszcze półfinałów, w których Seattle Sounders zmierzą się z FC Dallas, a Sporting Kansas City z Minnesota United.