Najbliższy rywal Lecha w Lidze Europy odniósł zwycięstwo w swojej lidze. Benfica odwróciła losy wyjazdowego meczu

Data dodania: 30-11-2020 22:38

Lizbońska Benfica ograła Maritimo Funchal w meczu 8. kolejki portugalskiej ekstraklasy. Super Orły już w czwartek zagrają u siebie z Lechem Poznań w spotkaniu 5. kolejki Ligi Europy.

Benfica, która w Polsce wygrała 4:2, zmierza po awans do 1/16 finału LE. Do osiągnięcia celu wystarczy jej remis w zaplanowanym na 3 grudnia na godz. 21:00 meczu z Lechem.

Póki co Benfica odniosła zwycięstwo w swojej lidze. Co prawda od 14. minuty przegrywała z Maritimo, ale w 32. minucie wyrównał Pizzi, a zwycięstwo dał gościom w 51. minucie Everton.

Benfica zagrała w składzie: 99. Odysséas Vlachodímos - 2. Gilberto (79. 17. Diogo Gonçalves), 30. Nicolás Otamendi, 5. Jan Vertonghen, 3. Álex Grimaldo - 27. Rafa Silva, 8. Gabriel, 21. Pizzi (90. 33. Jardel), 10. Luca Waldschmidt (72. 88. Gonçalo Ramos), 7. Éverton - 14. Haris Seferović (79. 22. Andréas Sámaris).

Benfica w tabeli ligowej jest po 8 kolejkach na 3. miejscu z 18 punktami, czyli takim samym dorobkiem jak wiceliderująca Braga. Prowadzi Sporting Lizbona z 22 oczkami.