Real Madryt może nie wyjść z grupy Ligi Mistrzów! Królewscy znowu ograni przez Szachtar

Data dodania: 01-12-2020 20:49

Real po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów miał tylko punkt, ale po dwumeczu z Interem, czyli po czterech spotkaniach łącznie, na koncie Królewskich widniało już 7 punktów. Ekipa Zinedine'a Zidane'a wskoczyła na 2. miejsce w tabeli i wydawało się, że w miarę spokojnie awansue do 1/8 finału.

Tymczasem okazuje się, że mistrz Hiszpanii może mieć z tym spory kłopot. Real gra w tym sezonie mocno w kratkę i może się zdarzyć nawet tak, że przed ostatnią kolejką nie będzie zależny tylko od siebie.

Wszystko przez to, że przegrał po raz drugi z Szachtarem. Na Ukrainie Królewscy zaczęli mecz nieźle, bo w 4. minucie Benzema dograł do Asensio, ale ten trafił w słupek. Potem było różnie, ale w 30. minucie Asensio znowu był blisko - tym razem interweniował świetnie bramkarz. Kłopoty Realu zaczęły się w 57. minucie, gdy Marlos dograł do Dentinho, a ten pokonał Thibauta Courtoisa. Real szukał sposobu na wyrównanie, ale zamiast gola na 1:1, padła bramka na 2:0. I to zasłużona. Świetnie pokazał się w 82. minucie zmiennik Manor Salomon, który wbiegł w pole karne i mocno uderzył, ustalając wynik spotkania.

Teraz Real ma 7 punktów, jak Szachtar, ale gorszy bilans bezpośrednich starć - 2:3 w Madrycie (!) - więc zajmuje 3. miejsce. Jeśli prowadząca Borussia Moenchengladbach pokona Inter u siebie, to zostanie jedno miejsce premiowane awansem. A w ostatniej kolejce Real podejmuje Borussię, z kolei Szachtar jedzie do Mediolanu i może tam nawet wygrać, zamykając Królewskim drogę do fazy play off!