Lech już w pierwszym meczu po przerwie zimowej utrudnia sobie walkę o mistrzostwo!

Data dodania: 11-02-2018 20:07

Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe z Arką Gdynia 0:0 w 22 kolejce Lotto Ekstraklasy. Strata gości do liderującej w tabeli Legii Warszawa powiększyła się do czterech punktów.

22 kolejka Lotto Ekstraklasy sezonu 2017/2018
ARKA GDYNIA - LECH POZNAŃ 0:0
Arka:
1. Pāvels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 28. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak - 7. Luka Zarandia (65, 13. Grzegorz Piesio), 6. Antoni Łukasiewicz, 90. Andrij Bohdanow, 10. Mateusz Szwoch, 24. Patryk Kun (79, 14. Michał Nalepa) - 9. Rubén Jurado (89, 44. Michał Żebrakowski).
Lech: 1. Jasmin Burić - 2. Robert Gumny, 26. Rafał Janicki, 66. Emir Dilaver, 22. Wołodymyr Kostewycz (79, 77. Piotr Tomasik) - 23. Nicklas Bärkroth (79, 14. Elvir Koljić), 6. Łukasz Trałka, 7. Maciej Gajos, 18. Mihai Răduț, 10. Darko Jevtić - 32. Christian Gytkjær (58, 11. Ołeksij Chobłenko).
Żółte kartki: Marcjanik - Janicki.
Sędziował: Bartosz Frankowski

Wracający po przerwie zimowej do gry Lech Poznań pojechał do Gdyni na starcie z miejscową Arką. "Kolejorz" musiał wygrać, jeśli myślał o utrzymaniu trzypunktowej straty do liderującej Legii, która wygrała z Zagłębiem. Z kolei Arka miała szanse na wskoczenie do górnej połowy tabeli.

Lech był dziś bardzo mało przekonywający. Nicklas Barkroth starał się rozruszać grę na skrzydle, ale nie wiele z tego wynikało. Niemrawo poczynał sobie także Darko Jevtić. Z kolei Christian Gytkjaer tylko bezradnie rozkładał ręce, ponieważ nie otrzymywał zbyt wielu podań od swoich kolegów. Dodatkowo Arka potrafiła być bardzo groźna. Tak jak przy próbie z dystansu Marciniaka, którą z trudem wybronił Burić. Świetną okazję z kilku metrów miał Zarandia, ale fatalnie przestrzelił.

Lech konkretniejsze akcje zaprezentował dopiero po przerwie, choć nie miało to wpływu na wynik. Najpierw Gytkjaer przestrzelił z kilku metrów, a fantastyczną szansę zmarnował Emir Dilaver, który w zamieszaniu trafił z bliska wprost w Steinborsa. Trener Bjelica próbował ratować wynik, wprowadzając w końcówce ofensywnych graczy, ale i to nie przełożyło się na skuteczność pod bramką rywali. W ostatnich minutach szalę na swoją korzyść mogła przechylić Arka, ale strzał Szwocha wybronił Burić.

Liverpool wykorzystał potkniecie Manchesteru i wskoczył na podium Premier League! (VIDEO)

Barcelona traci punkty z Getafe! (VIDEO)