Chelsea pozbierała się po klęskach. Kibice wsparli Antonio Conte. Cały mecz Krychowiaka

Data dodania: 12-02-2018 22:38

Po dwóch bardzo bolesnych porażkach w Premier League z Bournemouth (0:3 u siebie) i Watfordem (1:4 na wyjeździe) pozbieała się Chelsea. Widmo dymisji od Antonio Conte odsunęło lekko zwycięstwo 3:0 z zamykającym tabelę West Bromwich Albion.

Grzegorz Krychowiak i spółka nie byli w stanie pójść tropem wyżej wymienionych ekip.  25. minucie gości napoczął Eden Hazard, który zagrał na ,,ścianę" z Olivierem Giroud i mocnym strzałem trafił na 1:0. Belg z łatwością uciekł doświadczonemu Garethowi Barry'emu.

Zanim padł gol na Stamford BRidge z boiskiem w ekspresowym tempie pożegnał się Daniel Sturridge. Napastnik WBA pozyskany zimą z Liverpool FC doznał kontuzji i został zmieniony w 4. minucie. Zdążył zaliczyć jeden kontakt z piłką.

Początek spotkania nie zapowiadał wygranej Chelsea. W 6. minucie groźnie uderzył Rondon, a w 11. minucie o krok od szczęścia był Jay Rodriguez. Drozdy nie objęły jednak prowadzenia, a Chelsea po wspomnianym strzale Hazarda tak i już jakoś poszło. Fraser Forster wcześniej zatrzymał uderzenia Zappacosty i Girouda.

Po przerwie swoje szanse dla WBA mieli Rondon i Evans, którzy strzelali w 57. minucie. Nie zdołali wyrównać. To się zemściło w 63. minucie. Wówczas Fabregas ,,klepnął" z Mosesem i Nigeryjczyk podwyższył na 2:0. Po tym golu kibice na Stamford Bridge zaczęli skandować ,,Antonio Conte", jakby chcieli dodać otuchy menedżerowi CFC w trudnym czasie i pokazać swoje poparcie w odpowiedzi na plotki o zmianie trenera. W 71. minucie w jeszcze lepsze nastroje fanów wprowadził Eden Hazard, który mocnym strzałem ustalił wynik meczu na 3:0.

Chelsea przełamała się i nie rezygnuje z walki o wicemistrzostwo Anglii. Jest na 4. miejscu - do 2. w stawce Manchesteru United traci 3 punkty, a do 3. w tabeli Liverpool FC tylko "oczko". Punkt przewagi ma nad 5. Tottenham Hotspur.

West Bromwich Albion, w którego barwach cały mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak, ma tylko 20 punktów i na 11 kolejek przed końcem zamyka tabelę, tracąc do bezpiecznej lokaty aż 7 punktów.

Młodzież pod obserwacją Adama Nawałki. Dwaj piłkarze dostaną szansę w marcu?

Teraz powalczą w Lidze Mistrzów, a latem dobiją targu? Piłkarz Spurs na celowniku Juventusu