Buffon nie tylko nie ustąpi miejsca Szczęsnemu, ale też zagra przeciwko niemu? Decyzja coraz bliżej

Dodał: mpt
Data dodania: 13-02-2018 14:22

Nie wygląda na to, by Gianluigi Buffon miał zakończyć karierę po tym sezonie. Co więcej 40-letni golkiper ma kontynuować występy w reprezentacji Włoch. 

Buffon po przegranych ze Szwecją barażach o udział w MŚ 2018 w Rosji wyraźnie zasugerował, że nie zamierza już grać w reprezentacji. Chciał ustąpić pola młodszym, ale wygląda na to, że czas goi rany. Tym bardziej, że pomaga w tym Luigi Di Biagio. Tymczasowy selekcjoner Italii namawia Buffona na dalszą grę w kadrze i według włoskich dziennikarzy najprawdopodobniej jego misja zakończy się sukcesem. 

Di Biagio chce, by Buffon grał w reprezentacji i szykuje mu nawet opaskę kapitana. W kadrze Buffon zanotował już 175 spotkań i świętował w 2006 roku tytuł mistrza świata.

Skoro Buffon ma wrócić do reprezentacji i pomóc jesienią w Lidze Narodów (Włosi są w grupie z Polską - mecze 7 września na wyjeździe i 14 października w Polsce oraz Portugalią), to oznacza, że raczej nie odejdzie też z Juventusu. Ze Starą Damą związany jest do połowy 2018 roku, ale najprawdopodobniej podpisze nowy kontrakt. Wojciech Szczęsny nadal będzie miał więc wielkiego nauczyciela, ale i konkurenta.

Atletico wybrało następcę Antoine'a Griezmanna. Uda się przeprowadzić wielki transfer?

Teraz powalczą w Lidze Mistrzów, a latem dobiją targu? Piłkarz Spurs na celowniku Juventusu

Futbol.pl

TAGI

ANKIETA

Co powinien zrobić Wojciech Szczęsny, jeśli Gianluigi Buffon pozostanie w Juventusie na kolejny sezon?

Zostać w klubie w roli rezerwowego i czekać na swoją szansę
Odejść na rok na wypożyczenie
Poprosić o transfer definitywny
Nie mam zdania

Inne artykuły