Dublet Higuaina nie wystarczył! Argentyńczyk nie wykorzystał karnego, a rywale wyrównali!

Dodał: Łukasz Sawicki
Data dodania: 13-02-2018 22:45

Juventus Turyn zremisował na własnym stadionie z Tottenhamem Hotspur 2:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Champions League. Gospodarze pozwolili rywalom wrócić do spotkania mimo fantastycznego początku i prowadzenia 2:0!

Mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów sezonu 2017/2018
JUVENTUS TURYN - TOTTENHAM HOTSPUR 2:2
Higuain 2, 9 - Kane 35, Eriksen 71
Juventus: Buffon- Alex Sandro, Chiellini, Benatia, De Sciglio, Bernardeschi, Pjanić, Khedira (66. Bentancur), Mandżukić (76. Sturaro), Higuain, Costa ( 92. Kwadwo Asamoah)
Tottenham: Lloris- Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Eriksen (92. Vanyama), Dier, Dembele, Lamela (89. Lucas Moura), Kane, Alli (83. Son Heung-Min)
Żółte kartki: Benatia, Higuain, Bentancour - Davies Aurier

Delikatnym faworytem spotkania wydawał się Juventus. Piłkarze z Turynu w ostatnim czasie prezentują się wyśmienicie, notując serię jedenastu kolejnych zwycięstw oraz imponując żelazną defensywą. " Bianconeri" musieli jednak trzymać się na baczności, gdyż ich dzisiejsi rywale także znajdują się w świetnej dyspozycji, nie znajdując pogromcy w dwunastu kolejnych meczach. Podopieczni Allegriego przystąpili do rywalizacji osłabieni brakiem m.in. Dybali, Barzagliego i Cuadrado oraz z Wojciechem Szczęsnym na ławce rezerwowych.

Pierwsze minuty pojedynku były piorunującego w wykonaniu "Starej Damy". Już w drugiej minucie po kapitalnie rozegranym rzucie wolnym prowadzenie dla gospodarzy zdobył Higuain, trafiając efektownym wolejem. Siedem minut później było już 2:0. W polu karnym Tottenhamu faulowany był Bernardeschi, a prowadzący mecz Felix Brych wskazał na 11. metr. Hugo Lloris wyczuł co prawda intencje strzelającego Higuaina, jednak Argentyńczyk był zbyt precyzyjny. Po początkowym szoku w kolejnych minutach otrząsnęli się piłkarze Tottenhamu Defensywę gospodarzy nękał zwłaszcza Harry Kane, ale jego pierwsze próby były jeszcze zatrzymywane przez Buffona. Napastnik "Kogutów" dopiął jednak swego w 35. minucie, pokonując włoskiego bramkarza po świetnym prostopadłym podaniu od Dele Alli'ego. Po zdobyciu kontaktowej bramki goście nie rezygnowali z kolejnych ataków, ale najpoważniejszą okazję do zdobycia kolejnej bramki mieli piłkarze Juve. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy powalony w polu karnym został Douglas Costa, a do kolejnej tego wieczoru jedenastki podszedł Higuain. Snajper "Bianconerich" huknął w środek bramki, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Londyńczycy mogli mówić o sporym szczęściu, że do szatni schodzili z tylko jedną bramką do odrobienia.

Druga połowa spotkania przebiegała pod znakiem wyrównanej gry obu zespołów. W szeregach gospodarzy aktywny był Bernardeschi, zaskoczyć Llorisa starał się również Mandżukić. "Spurs" notowali dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale przez długi czas nie potrafili poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Buffona. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie w 70. minucie, kiedy piłkę na 20. metrze przed bramką ustawił Eriksen. Duńczyk oddał kąśliwy strzał po ziemi, Buffon miał piłkę na rękawicy, ale zmuszony był do kapitulacji. W końcowej fazie meczu nie doszło już do zmiany wyniku i przed rewanżem w korzystniejszej sytuacji znajdują się piłkarze z północnego Londynu.

Konflikt na linii Keylor Navas - Florentino Perez? Kostarykanin nie chce zamienić Realu Madryt na Premier League