To był słodko-gorzki wieczór Gonzalo Higuaina. Dwa gole, zmarnowany karny, ale i pobity rekord Ligi Mistrzów

Data dodania: 14-02-2018 14:18

Gonzalo Higuain najpierw strzelił dwa gole, a potem zmarnował rzut karny. Jego Juventus tylko zremisował 2:2 z Tottenham Hotspur w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Argentyńczykowi na otarcie łez pozostał rekord rozgrywek.

Higuain pokonał Hugo Llorisa najpierw w 2. minucie, a potem w 8. minucie oraz 7. sekundzie. Nikt nigdy w historii Ligi Mistrzów, a ta liczy sobie już prawie 26 lat, nie wpisał się dwukrotnie na listę strzelców tak szybko.

Co ciekawe Higuain poprawił rekord swojego rodaka. Julio Cruz w sezonie 2006-2007 w barwach Interu Mediolan zapisał na swoim koncie dwa gole w meczu ze Spartakiem Moskwa (2:1) po 8 minutach i 30 sekundach od pierwszego gwizdka.

Rekord rekodrem, ale Juventus po zmarnowanym przez Higuaina przy stanie 2:1 karnym tylko zremisował ostatecznie z Kogutami 2:2 i przed rewanżem w Londynie jest w trudnej sytuacji.

Bayern idzie za ciosem. Bawarczycy chcą znowu osłabić rywala z Bundesligi

Buffon nie tylko nie ustąpi miejsca Szczęsnemu, ale też zagra przeciwko niemu? Decyzja coraz bliżej