Kryzys przez mniejsze r. Real i Ronaldo przez wielkie R. Królewscy pokonali PSG!

Data dodania: 14-02-2018 20:36

Real może rozczarowywać w tym sezonie na innych frontach, może nawet nie zachwycać w Lidze Mistrzów, mógł nawet dostać cios na Estadio Santiago Bernabeu, ale jednak pierwszy mecz 1/8 finału Champions League przeciwko PSG zakończył zwycięstwem 3:1! Dwa gole strzelił Cristiano Ronaldo i został pierwszym w historii piłkarzem, który zdobył w elitarnych rozgrywkach 100 bramek dla jednego klubu. Wygląda na to, że będzie miał jeszcze okazję trafiać w ćwierćfinale...

Pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów
REAL MADRYT - PSG 3:1
Ronaldo 44 k., 83, Marcelo 86 - Rabiot 33
Real: Navas - Nacho, Varane, Ramos, Marcelo - Modrić, Casemiro (79. Lucas Vazquez), Kroos - Isco (79. Asensio) - Benzema (68. Bale), Ronaldo
PSG: Areola - Alves, Kimpembe, Marquinhos, Berchiche - Rabiot, Lo Celso (84. Draxler), Verratti - Mbappe, Cavani (66. Meunier), Neymar
Żółte kartki: Isco, Nacho - Neymar, Lo Celso, Rabiot, Meunier

Już w 2. minucie meczu w polu karnym PSG upadł Toni Kroos. Sędzia nie podyktował rzutu karnego, ale Niemca to wcale nie zdeprymowało. Tuż przed przerwą spróbował ponownie, gdy 21-letni Giovani Lo Celso zachował się jak junior lub obrońca klubu... Lotto Ekstraklasy. Argentyńczyk w bezsensowy sposób wpadł w Kroosa, który wykorzystał to z zimną krwią i sędzia nie miał wyboru - musiał podyktować jedenastkę. Do piłki podszedł Cristiano Ronaldo i nie zawiódł. Uderzył na tyle mocno w lewy róg, że chociaż Areola wyczuł jego intencje, to nie zdołał odbić piłki.

Ronaldo wyrównał tuż przed końcem I połowy, a piłkarze PSG mogli żałować, że w taki sposób stracili prowadzenie. Gol padł w 33. minucie, gdy Kylian Mbappe dośrodkował w pole karne, Neymar sprytnie wycofał piętą do Rabiota, a ten mocnym strzałem pokonał Keylora Navasa!

Wcześniej to Real mógł objąć prowadzenie. W 28. minucie Marcelo świetnie podał między obrońcami i Ronaldo wyszedł sam na sam z bramkarzem. Trafił idealnie... w twarz golkipera i zmarnował szansę. Francuzi mogli natomiast zdobyć bramkę na 2:0, gdy w 38. minucie Cavani obrócił się z piłką, ale ta po jego strzale minimalnie minęła słupek.

Po przerwie Real szybko mógł otrzymać drugi cios. Kylian Mbappe uderzył, ale Navas, mimo że zasłonięty, zdołał odbić lecącą nisko piłkę i uchronić swój zespół przed stratą bramki na 1:2. PSG miało lepsze okazje po przerwie. W 71. minucie Ramos w ostatniej chwili uprzedził Mbappe, a w 76. minucie do mocno wstrzelonej piłki przez Berchiche o włos spóźnili się Alves i Mbappe.

Graczom wicemistrza Francji nie udało się zdobyć bramki, a to się zemściło. W 83. minucie Asensio dośrodkował płasko z boku boiska, a Areola tylko wybił piłkę przed siebie. Wprost do Cristiano Ronaldo, który kolanem trafił na 2:1! Po tym ciosie Real postanowił jeszcze dobić rywala. W 86. minucie ponownie dał o sobie znać wprowadzony 7 minut wcześniej Asensio. Tym razem jego dośrodkowanie strzałem bez przyjęcia wykończył Marcelo i Real prowadził 3:1! Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona hitu 1/8 finału LM.

Rewanż odbędzie się 6 marca w Paryżu. Real ma dwubramkową przewagę i jest faworytem do awansu. Obrońca trofeum nie da sobie wyrwać ćwierćfinału?

To był słodko-gorzki wieczór Gonzalo Higuaina. Dwa gole, zmarnowany karny, ale i pobity rekord Ligi Mistrzów

Mundo Deportivo: Neymar przejdzie do Realu w 2019 roku

Futbol.pl, źr. foto: Real Madryt (Twitter)