Krzysztof Piątek wszedł z ławki i został bohaterem derbów Berlina!

Data dodania: 04-12-2020 22:26

Krzysztof Piątek wreszcie odpalił i został bohaterem derbów Berlina. Hertha wygrała z Unionem 3:1, a Polak trafił do siatki najpierw przy remisie, a potem przy jednobramkowym prowadzeniu swojej ekipy!

Piątek pod nieobecność kontuzjowanego Cordoby nie dostał tym razem szansy w 1. składzie. Na szpicy ataku Herthy zagrał Lukebakio. Piątek na ławce czekał na swoją szansę.

Pomógł mu na pewno przebieg pierwszej połowy. Union w 20. minucie po strzale Awoniyi objął prowadzenie, ale już 4 minuty później Andrich trafił korkami w głowę Tousarta i wyleciał z boiska, osłabiając gości.

Hertha do przerwy nie wykorzystała przewagi liczebnej, więc na II połowę trener Bruno Labbadia nie wpuścił już Daridy, zastępując go Piątkiem i stawiając na jeszcze mocniejszą ofensywę.

Gospodarze po pewnych roszadach szybko wyrównali, bo w 51. minucie Pekarik pewnym strzałem głową wyrównał, ale potem nie było łatwo. Hertha męczyła się z osłabionym Unionem, ale nadeszła 73. minuta. Wówczas Piątek uderzył, piłka odbiła się jeszcze od rywala i myląc bramkarza, wpadła do siatki! 2:1 dla Herthy.

Rozstrzygający cios padł w 77. minucie. Piątek przejął piłkę w okolicach pola karnego i ładnym strzałem po raz drugi trafił do siatki, zdobywając jednocześnie 3. gola w sezonie. Byłyby może 4. gole i hat-trick w piątkowy wieczór, ale w doliczonym czasie gry Luethe trochę zepsuł humor reprezentantowi Polski.

Hertha wygrała i ma 11 punktów. Zajmuje 11. miejsce, a do 6. Unionu traci po 10 kolejkach 5 oczek.