Glik pieczętuje zwycięstwo AS Monaco wspaniałą bramką! (VIDEO)

Data dodania: 16-02-2018 22:29

AS Monaco pokonało przed własną publicznością Dijon 4:0 w 26 kolejce Ligue 1. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Glik. Polak przypieczętował swój występ piękną bramką.

26 kolejka Ligue 1 sezonu 2017/2018
AS MONACO - DIJON 4:0
Keita 13, Fabinho 69 (k), Lopes 87, Glik 90

Przed spotkaniem w roli faworyta upatrywani byli gospodarze, którzy w tabeli ustępują jedynie PSG. Z kolei ich rywal plasuje się w środku tabeli i bardziej myśli o utrzymaniu bezpiecznej przewagi nad strefą spadkową.

Gospodarze wyraźnie dominowali nad rywalem i przed upływem kwadransa wyszli na prowadzenie. Balde Keita dostał bardzo ładne podanie w polu karnym od Djibrila Sidibe, a następnie wyprzedził obrońcę i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza.

W drugiej połowie to goście byli dłużej przy piłce, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Na nieszczęście dla przyjezdnych w 69 minucie rzut karny po faulu na Lamarze wykorzystał Fabinho. Piłkarze AS Monaco nie zadowolili się dwubramkowym prowadzeniem i w samej końcówce jeszcze bardziej przycisnęli rywala. Po dobrej kontrze strzał Rachida Ghezzalego obronił jeszcze Baptiste Reynet, ale przy dobitce Rony’ego Lopesa nie miał już nic do powiedzenia.

Dodatkowo praktycznie w ostatniej akcji spotkania w polu karnym znakomicie zachował się Glik. Polak wprawdzie musiał na dwa razy przyjmować piłkę, ale jak już ją opanował, to fantastycznie kopnął lewą nogą, a futbolówka zatrzepotała w samym okienku bramki pilnowanej przez Reyneta.

Co za występ Hamalainena! Pokaz siły Legii Warszawa w starciu ze Śląskiem!