Lewandowski bohaterem Bayernu! Polak wszedł w końcówce i przesądził o losach spotkania!

Data dodania: 17-02-2018 16:58

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Wolfsburg 2:1 w 23 kolejce Bundesligi. W 80 minucie na boisku w barwach gości pojawił się Robert Lewandowski. Polak w doliczonym czasie gry zdobył bramkę z rzutu karnego. W pozostałych spotkaniach również nie zabrakło emocji.

Trener Bayernu Jupp Heynckes potraktował spotaknie z Wolfsburgiem trochę ulgowo dla swoich zawodników. Powodem jest jak najlepsze przygotowanie się do spotkania w Lidze Mistrzów z Besiktasem. Dlatego, też w składzie mistrza Niemiec nie zobaczyliśmy Roberta Lewandowskiego. Bayern mógł sobie pozwolić na taki krok ponieważ w lidze ma bardzo duża przewagę nad resztą stawki. O pełną pulę musiał bić się za to Woflsburg, który znajduje się blisko strefy spadkowej.

Gospodarze ostro zabrali się do roboty. W ósmej minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym piłkę w pole karne dośrodkował Malli. Futbolówka dotarła do Didaviego, któy wyszedł w powietrze wyżej od obrońców Bayernu i strzałem głową pokonał stojącego w bramce Ulreicha. Goście mieli świetną szansę na odpowiedz po przerwie. Tolisso chciał dobiec do piłki w polu karnym, ale został sfaulowany i sędzia podyktował jedenastkę. Do jej wykonania podszedł Robben. Po strzale pomocnika piłka wylądowała na słupku. Wyrównać udało się dopiero po godzinie gry. Robben pognał prawą stroną pod samą linię końcową. Minął rywala i zgrał piłkę do wbiegającego Wagnera. Ten strzałem głową pokonał Casteelsa. Na ostatnie dziesięć minut trener Bayernu wpuścił Roberta Lewandowskiego. Polak w doliczonym czasie gry podszedł do wykonania rzutu karnego i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

W innych spotkaniach Freiburg zaliczył cenną wygraną z Bremą i oddalił się od strefy spadkowej. Jedyne trafienie w spotkaniu zaliczył z rzutu karnego niezawodny Petersen. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale jedenastki nie wykorzystał Haberer. Remisem zakończyło się spotkanie FC Koln - Hannover. Bramkę dla gospodarzy zdobył Osako a wyrównał przed przerwą Fullkrug. Wygraną na wyjeździe zanotował Bayer Leverkusen w starciu z Hamburgiem. Gospodarze na trafienia Baileya i Havertza odpowiedzieli jedynie bramką Hahna.