Napoli ponownie liderem Serie A! Zieliński górą w polskim pojedynku!

Data dodania: 18-02-2018 16:29

Napoli pokonało przed własną publicznością Spal 1:0 w 25 kolejce Serie A. W drugiej połowie spotkania na boisku pojawił się reprezentant Polski Piotr Zieliński. Z kolei w barwach gości wystąpił Bartosz Salamon.

Napoli było zdecydowanym faworytem spotkania ze Spal. Podopieczni Maurizio Sarriego walczą w tym sezonie o mistrzostwo z Juventusem i cenny jest dla nich każdy punkt. Także z rywalem takim jak Spal, który znajduje się w strefie spadkowej. Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkanie. Prowadzenie objęli już w 6 minucie. Prostopadłe podanie w pole karne zaprezentował Callejon. Wykorzystał to Allan, który minął obrońcę i z bliskiej odległości mocnym strzałem pokonał stojącego w bramce Mereta. Gospodarze chcieli pójść za ciosem. Na próbę zza pola karnego zdecydował się Marek Hamsik, jednak jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Następnie próbował Mertens, ale jego strzał zablokował obrońca. Do piłki dopadł jeszcze Hamsik, ale ponownie uderzył obok bramki. Tuż przed przerwą Pepe Reina musiał się wykazać po uderzeniu Federico Vivianiego z dystansu.

Po przerwie wreszcie do siatki trafił Mark Hamsik. Po dośrodkowaniu Allana pomocnik wpakował piłkę do siatki, ale niestety dla niego był na spalonym i trafienie zostało anulowane. Chwilę później został zmieniony przez Piotra Zielińskiego. Polak przeprowadził akcję z Mertensem, ale mimo mocnego uderzenia akcja zakończyła się fiaskiem. Kwadrans przed końcem rzut wolny z groźnej pozycji wykonywał Mertens. Do szczęścia zabrakło mu jednak pół metra.

Więcej trafień zobaczyliśmy w innych spotkaniach. Bolognia przed własną publicznością pokonała Sassuolo 2:1. Na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Poli, a przed zejściem spotkania wyrównał Babacar. Ostatnie słowo należało jednak do Bologni. W 88 minucie trzy punktu zagwarantowała bramka Pulgara. Z kolei w starciu Benevento - Crotone bramkarze wyciągali aż pięć razy piłkę z siatki. Najpierw za sprawą Crociata goście wyszli na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Sandro. Po zmianie stron Wyczyn kolegi powtórzył Viola, ale kwadrans przed końcem do remisu doprowadził Benali. Benevento jeszcze raz zbliżyło się pod pole karne rywala, aby zadać ostateczny cios w postaci bramki zdobytej przez Diabate.