Sensacja w Pucharze Anglii. III-ligowiec załatwił Manchester City (VIDEO)

Data dodania: 20-02-2018 8:35

Miała być poczwórna korona dla Manchesteru City, ale znalazł się kamyczek, który wpadł w tryby rozpędzonej maszyny Pepa Guardioli i ją zatrzymał. III-ligowy Wigan Athletic wyrzucił giganta z Pucharu Anglii!

City przegrali 0:1 z przedstawicielem League One. Decydująca akcja rozegrała się w 79. minucie, gdy koszmarnie pomylił się Kyle Walker. Obrońca City przepuścił piłkę zagraną w kierunku własnej bramki. Nie zauważył, że czeka na to Wil Grigg, który po przejęciu futbolówki spokojnie pokonał Claudio Bravo. Manchester City rzucił się do dalszych ataków, ale zabrakło już czasu, by pokonać bramkarza The Latics. Sensacja stała się faktem.

Gospodarze zagrali bardzo mądrze i sprytnie. Oddali pole City i czekali, co zrobią gwiazdy gości. A ekipa Guardioli, która cała II połowę grała w osłabieniu po czerwonej kartce Fabiana Delpha, nie mogła nic wskórać. 83 procent posiadania piłki, 27 strzałów i 0 po stronie goli. To powodowało frustrację i nerwy, a po stracie bramki skala tego jeszcze wzrosła i nie udało się wyrównać.

Manchester City odpadł z Pucharu Anglii w ćwierćfinale. Zmierzający po mistrzostwo kraju zespół już w niedzielę będzie mógł poprawić sobie humory. W finale Pucharu Ligi Angielskiej powalczy z Arsenalem.