Umtiti podarował gola Gironie, ale Suarez, Messi i Coutinho są jak walec. 6 goli Barcelony

Data dodania: 24-02-2018 22:44

Samuel Umtiti zadbał o trochę emocji w meczu FC Barcelona - Girona. Duma Katalonii sensacyjnie przegrywała od 3. do... 5. minuty, a potem wyrównała i ostatecznie zatrzymała się na 6 golach.

Umtiti na samym początku meczu nie bardzo był chyba skoncentrowany. W 3. minucie nie skontrolował, gdzie jest Marc-Andre ter Stegen i przepuścił piłkę, a Portu z tego skorzystał i dał Gironie prowadzenie.

Barca wyrównała już w 5. minucie. Leo Messi posłał świetnie podanie do Luisa Suareza, który uniknął spalonego i pokonał bramkarza gości. Na drugiego gola trzeba było poczekać do 30. minuty. Długie podanie trafiło do Suareza, ten odegrał do Messiego, a Argentyńczyk przy asyście dwóch rywali posłał piłkę do siatki. Na tym nie poprzestał. W 36. minucie sprytnie, pod skaczącym murem, strzelił z rzutu wolnego na 3:1. Jeszcze przed przerwą wszelkie wątpliwości rozwiał Suarez, który z kilku metrów wepchnął piłkę do siatki po podaniu Coutinho.

Brazylijczyk, który w styczniu został kupiony z Liverpool FC, do soboty czekał na pierwszego ligowego gola w barwach Barcelony. Udała mu się ta sztuka w 66. minucie. Po kilku wcześniejszych próbach tym razem trafił idealnie.

Strzelanie na Camp Nou zakończył Suarez. W 76. minucie Urugwajczyk znowu dostał piłkę przed bramkę - tym razem od Dembele - i ustalił wynik meczu na 6:1. Suarez ma na koncie już 20 goli w tym sezonie, ale i tak ustępuje Messiemu. Lider klasyfikacji strzelców zdobył 22 bramki.

W tabeli liderująca Barcelona ma 10 punktów przewagi nad Atletico, ale rywal z Madrytu rozegrał jedno spotkanie mniej. Nad Realem Madryt przewaga wynosi nadal 14 "oczek".

Arsenal najpierw powalczy z Milanem, a potem...odkupi od niego piłkarza?

Juventus może wykorzystać problemy Pogby w Manchesterze United. Ma specjalny zapis w umowie!