Kolejne zwycięstwo Sampdorii z Polakami w składzie!

Data dodania: 25-02-2018 16:38

Sampdoria pokonała przed własną publicznością Udinese 2:1 w 26 kolejce Serie A. W barwach gospodarzy zagrało dwóch reprezentantów Polski.

Oczy polskich kibiców były skierowane na spotkanie Sampdoria - Udinese, gdzie wystąpić mogło trzech Polaków. Od pierwszej minuty na boisku pojawił się Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Dawid Kownacki musiał czekać na swoją szansę na ławce rezerwowych. Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy mają realne szanse na wywalczenie miejsca gwarantującego europejskie puchary.

Sampdoria bardzo dobrze weszła w spotkanie i przed upływem drugiego kwadransa objęła prowadzenie. Caprari znalazł sobie odrobinę miejsca na lewym skrzydle, mocno wbił piłkę w pole karne. Tam po olbrzymim zamieszaniu futbolówka spadła prosto pod nogi Silvestre, który mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do końca spotkania. Sampdoria przeprowadziła wtedy kontrę. Przez połowę boiska z piłką pognał Zapata i przepięknym uderzeniem zza pola karnego przelobował bramkarza. W doliczonym czasie gry goście wbili piłkę w pole karne, a próbujący interweniować Silvestre uczynił to na tyle niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki.

W pozostałych spotkaniach Fiorentina skromnie pokonała Chievo 1:0 po trafieniu Biraghiego. Pewne zwycięstwo nad Sassuolo zanotowało z kolei Lazio. Goście trzykrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. Uczynił to dwa razy Milinkovic-Savic, a rzut karny pewnie wykonał Immobile. Z wygranej przed własną publicznością mogli cieszyć się piłkarze Verony. Dzisiejszego dnia znaleźli sposób na obronę Torino. Najpierw w 12 minucie, a następnie pod koniec spotkania uczynił to Valoti. Torino odpowiedziało jedynie honorowym trafieniem Nianga.