Arsenal zdobył San Siro. Klęska ekipy Rybusa w Madrycie i wpadka Borussii Dortmund. Piękny gol byłego Wiślaka (VIDEO)

Data dodania: 08-03-2018 21:07

Już pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Europy przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia. AC Milan, któremu przyszło rywalizować z Arsenalem, poległ na San Siro i ma marne szanse w rewanżu. Z kolei Borussia Dortmund uległa Red Bull Salzburg.

Los sprawił, że Milan i Arsenal, które obok Atletico Madryt i Borussii Dortmund, były typowane po 1/16 finału do roli faworytów do końcowego triumfu w Lidze Europy, wpadły na siebie. Było jasne, że któryś z czołowych klubów, które ostatnio rozczarowują w swoich ligach, odpadnie. Po pierwszym meczu blisko tego jest Milan.

Ekipa prowadzona przez Gennaro Gattuso nie poniosła porażki od 23 grudnia, nie znajdując pogromcy w kolejnych 13 spotkaniach. Z kolei Arsenal  przegrał wszystkie ostatnie cztery mecze. Wydawało się więc, że Włosi są w lepszej sytuacji, ale Anglicy zdołali się przełamać. Dwiema asystami popisał się Mesut Ozil - w 15. minucie do siatki trafił Henrich Mchitarjan, a w 4. minucie doliczonego czasu gry do I połowy wynik ustalił Ramsey.

Milan nie był w stanie trafić Arsenalu. Nic jednak dziwnego, skoro gospodarze oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę, w której pojawił się Ospina. Kolumbijczyk nie miał okazji się wykazać i nie dał odpowiedzi, czy byłby w stanie zastąpić krytykowanego ostatnio Petra Cecha.

Niespodziewanej porażki doznała Borussia Dortmund. Do przerwy na Signal Iduna Park było 0:0, ale już po 11 minutach II połowy kibice gospodarzy byli w szoku. W 49. Valon Berisha wykorzystał rzut karny i zrobiło się 1:0 dla gości, a w 56. minucie ten sam zawodnik trafił na 2:0. Rozmiary porażki zmniejszył, a szanse na awans trochę zwiększył, Andre Schuerrle, który w 62. minucie strzelił gola na 1:2. Ta bramka jest jakąś nadzieją na rewanż w Austrii. Łukasz Piszczek znalazł się tym razem poza kadrą BVB.

Cały mecz na lewej obronie Lokomotiwu Moskwa rozegrał natomiast Maciej Rybus. Polak i jego koledzy nie mogą być jednak zadowoleni, bo z Madrytu wrócili z wynikiem, który daje im iluzoryczne szanse na awans. Przegrali bowiem 0:3, a bramki dla gospodarzy zdobyli Saul Niguez w 22. minucie, Diego Costa w 47. minucie i Koke w 90. minucie.

Porażki doznał też drugi klub ze stolicy Rosji. CSKA przegrało u siebie 0:1 z Olympique Lyon. Jedynego gola zdobył Marcelo. Były piłkarz m.in. Wisły Kraków trafił do siatki w 68. minucie po pięknym uderzeniu.

W meczach rozegranych o 21:05 bardzo ważnego gola zdobył Domenico Criscito, który zmniejszył rozmiary porażki Zenita Sankt Petersburg w Lipsku. Rosjanie po golu Włocha przegrali tylko 1:2 i w rewanżu nie muszą zrobić aż tak wiele, by awansować do ćwierćfinału. Awansować może też Dynamo Kijów, które straciło prowadzenie w Rzymie, ale nie dało się złamać i zdołało uratować remis. Cały mecz w Dynamie zagrał Tomasz Kędziora.