Miedź Legnica wskakuje na fotel lidera Nice 1 Ligi!

Data dodania: 09-03-2018 20:44

Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:0 w 21 kolejce Nice 1 Ligi. Dzięki wygranej goście objęli prowadzenie w tabeli.

21 kolejka Nice 1 Ligi sezonu 2017/2018
ZAGŁEBIE SOSNOWIEC - MIEDŹ LEGNICA 0:2
Piasecki 38, Piątkowski 73
Zagłębie: 1. Dawid Kudła - 94. Robert Sulewski (76, 42. Alexandre Cristóvão), 8. Rafał Makowski, 16. Mateusz Cichocki, 99. Tymoteusz Puchacz - 10. Callum Rzonca (46, 19. Martin Pribula), 21. Sebastian Milewski, 24. Bartłomiej Babiarz, 6. Tomasz Nowak (46, 27. Vamara Sanogo), 77. Konrad Wrzesiński - 20. Szymon Lewicki.
Miedź: 1. Łukasz Sapela - 23. Paweł Zieliński, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame - 8. Marquitos (87, 21. Przemysław Mystkowski), 13. Adrian Purzycki, 14. Omar Santana (78, 6. Rafał Augustyniak), 20. Petteri Forsell, 9. Fabian Piasecki (66, 11. Mladen Bartulović) - 77. Mateusz Piątkowski.
Żółte kartki: Rzonca, Babiarz, Lewicki - de Amo, Purzycki.
Sędziował: Sylwester Rasmus

Faworytem spotkania byli świetnie spisujący się w tym sezonie gości. Kibice Zagłębia również nie mogą narzekać, ponieważ ich zespół jest w czołówce i może do końca rozgrywek bić się o awans. Na początku spotkania Lewicki otrzymał dobre podanie na wolne pole, ale zwolnił akcję i stracił piłkę. W odpowiedzi celny strzał oddał przez Piaseckiego, ale bez problemu łapie piłkę Kudła. Tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie. Po szybkiej wymianie podań piłka dotarła na skrzydło do Forsella. Ten dośrodkował do niepilnowanego Piaseckiego, który strzela do pustej bramki.

Po przerwie Sanogo oddał mocny strzał, który wybronił Sapela, dobijał jeszcze Pribula i bramkarz złapał piłkę na linii. Chwilę później Miedź podwyższyła prowadzenie. Santana podał do Piątkowskiego, który poradził sobie z Cichockim i oddał płaski strzał między nogami Kudły. Zagłębie spróbowało odrobić straty, najlepszą okazję miał Pribula, który oddał strzał głową. Na posterunku był jednak stojący w bramce Sapela.

Górnik zagrał świetne 90 minut. Starzyński rozegrał jeden, fantastyczny rzut wolny

Jednak nie Real Madryt! Robert Lewandowski może wzmocnić innego giganta!