W Polsce to jednak jest cywilizowanie. Hit greckiej ligi przerwany, bo prezydent klubu latał z bronią po boisku | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 12-03-2018 9:38

W Polsce wielkim skandalem okrzyknięto to, co wydarzyło się w trakcie meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze, gdy kibice przerwali spotkanie. W Grecji niebezpieczniejsze sytuacje wydarzają się dużo częściej, a w końcówce niedzielnego meczu PAOK Saloniki z AEK Ateny po boisku biegał prezydent gospodarzy, a za paskiem miał pistolet.

Ivan Savvidis wpadł na boisko po tym, jak sędzia Georgios Kominis nie uznał gola dla PAOK w 90. minucie spotkania przy stanie 0:0. Prezydent gospodarzy wparował na murawę w obstawie i wygrażał sędziemu. Za paskiem miał wetknięty pistolet. Według greckich mediów krzyczał do sędziego: Jesteś martwy! Miał też grozić piłkarzowi AEK Ateny Vassilisowi Dimitriadisowi.

Prezydent PAOK domagał się też od swoich piłkarzy, by ci opuścili murawę. Zawodnicy nie posłuchali szefa, ale meczu i tak już nie wznowiono. Klub z Salonik zostanie zapewne ukarany walkowerem.

Savvidis był wściekły po tym, jak sędzia nie uznał gola dla PAOK. Arbiter dopatrzył się pozycji spalonej jednego z graczy, a to zdaniem sędziego miało wpływ na interwencję bramkarza przy strzale.

Takich rzeczy spodziewasz się raczej po filmach Clinta Eastwooda, a nie po meczu greckiej ekstraklasy

- powiedział trener AEK Ateny Manolo Jimenez, opisując zajścia na murawie. Hizpański szkoleniowiec był bardzo blisko Savvidisa, gdy ten groził sędziemu.

PAOK jest na trzeci miejscu w tabeli greckiej ligi. Ma 5 punktów straty do AEK. Niedawno przegrał walkowerem z Olympiakosem Pireus, bo goście odmówili gry po trafieniu rolką papieru trenera Oscara Garcii. Wszystko działo się przed pierwszym gwizdkiem.

Strzelał gole na Camp Nou Barcelonie w Lidze Mistrzów. Teraz ma zagrać w Lechu Poznań

Jurgen Klopp będzie miał nowego bramkarza. To najlepszy możliwy wybór Liverpoolu

Futbol.pl, źr. foto: Apiasto.gr