Pogrom w Gdyni. Arka szturmem chce wkroczyć do grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy

Dodał: Adrian Łęczycki
Data dodania: 12-03-2018 19:34

Arka Gdynia zrobiła wielki krok do awansu do grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w efektownym stylu rozbili Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

ARKA GDYNIA - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 4:0
Mateusz Szwoch 22 (kar), Rubén Jurado 30, Maciej Jankowski 34, Grzegorz Piesio 75
Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 28. Frederik Helstrup, 23. Marcin Warcholak - 7. Luka Zarandia (81, 24. Patryk Kun), 90. Andrij Bohdanow, 14. Michał Nalepa, 10. Mateusz Szwoch (62, 13. Grzegorz Piesio) - 9. Rubén Jurado (68, 4. Dawid Sołdecki), 22. Maciej Jankowski.
Bruk-Bet Termalica: 82. Ján Mucha - 17. Bartosz Szeliga, 3. Joona Toivio, 77. Artem Putiwcew, 2. Vitālijs Maksimenko (46, 20. Szymon Pawłowski) - 7. Roman Gergel, 28. Łukasz Piątek, 25. Mateusz Kupczak, 10. Samuel Štefánik (65, 80. Gabriel Iancu), 16. Martin Mikovič - 21. Vladislavs Gutkovskis (76, 19. Dávid Guba).
żółte kartki: Nalepa, Szwoch - Mikovič, Putiwcew.
sędzia: Krzysztof Jakubik

Gdynia o krok od grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Arka, która wciąż walczy o czołową ósemkę, pokazała, że jest godna walki w górnej połowie tabeli, po rozbiciu Bruk-Betu.

Od samego początku meczu w Gdyni nie zanosiło się na pogrom. To Bruk-Bet na początku meczu miał wyborną okazję do zdobycia gola, ale z piątego metra wysoko nad bramką Arki uderzył Gutkovskis.

Arka rozkręcała się w tym meczu bardzo powoli, ale w 23. minucie po dość kontrowersyjnym rzucie karnym, gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Szwocha. Zdobyty gol nakręcił miejscowych, którzy szybko podwyższyli prowadzenie za sprawą gola Jurado, a do przerwy schodzili z wynikiem 3:0, gdyż jeszcze jedno trafienie zaliczył Maciej Jankowski.

Po przerwie, Arka spokojnie kontrolowała wynik meczu. Gospodarze nie mieli z tym większego problemu, bo piłkarze Bruk-Betu nie potrafili się otrząsnąć po tym, jak w kwadrans stracili jeszcze w pierwszej połowie trzy gole.

Arka wyczekała rywala i przypieczętowała efektowną wygraną. Na kwadrans przed końcem wynik meczu na 4:0 ustalił Piesio, dobijając bezradnych dzisiaj gości z Niecieczy.