AS Roma odrobiła straty i jest w najlepszej ósemce europejskich klubów! (VIDEO)

Data dodania: 13-03-2018 21:12

AS Roma pokonała przed własną publicznością Szachtar Donieck 1:0 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansowała do dalszej fazy rozgrywek. Decydująca akcja spotkania miała miejsce tuż po przerwie. Do bramki gości trafił Dżeko.

1/8 finału Ligi Mistrzów sezonu 2017/2018
AS ROMA - SZACHTAR DONIECK 1:0
Dżeko 52

Przed spotkaniem na faworyta wyrastali goście. Szachtar wygrał pierwszy mecz 2:1 i dziś nie musiał dominować na boisku. Zamiast tego mógł sobie pozwolić na wykorzystywanie błędów gospodarzy, którzy musieli ruszyć do przodu i przed własną publicznością odrobić straty z pierwszego spotkania.

AS Roma już w pierwszej minucie zaznaczyła, że ma zamiar odrobić straty z pierwszego spotkania. Strzał na bramkę oddał Dzeko, ale zbyt słabo, aby pokonać dobrze ustawionego Pjatowa. Gospodarze próbowali wysokiego pressingu. Po jednej z prób goście popełnili błąd. Kolarov mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale dobrze na przedpolu zagrał Pjatow wyjaśniając sytuację. Szachtar bardzo umiejętnie utrzymywał się przy piłce, co znacznie niwelowało zagrożenie ze strony gospodarzy. Tuż przed przerwą Ferreyra dostał piłkę w pole karne. Nie miał jednak miejsca na oddanie strzału i został zablokowany przez dwóch rywali.

Po zmianie stron w świetne humory wprawił zgromadzonych na stadionie kibiców Dzeko. Wyszedł do podania Strootmana i w sytuacji sam na sam pokonał Pjatowa.

Chwilę później ten sam zawodnik mógł zdobyć drugie trafienie, ale pomylił się dosłownie o kilka centymetrów. Kwadrans przed końcem Gerson dostał piłkę w polu karnym. Przełożył sobie rywala, ale jego strzał został zblokowany. Od 79 minuty Szachtar musiał grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Ordecia za faul na wychodzącym na czystą pozycję Dżeko.