Co za wejście Ben Yeddera! Wystarczyły mu cztery minuty na wyeliminowanie Manchesteru United! (VIDEO)

Data dodania: 13-03-2018 22:03

Sevilla pokonała na wyjeździe Manchester United 1:2 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i zapewniła sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Decydujące w spotkaniu było wejście na boisku w 72 minucie Ben Yeddera, który zdobył dwie bramki.

1/8 finału Ligi Mistrzów sezonu 2017/2018
MANCHESTER UNITED - SEVILLA 1:2
Lukaku 84 - Ben Yedder 74, 78

Przed spotkaniem goście stali przed bardzo trudnym zadaniem. Musieli wyjechać z Manchesteru przynajmniej z bramkowym remisem, jednak na Old Trafford zespół Jose Mourinho spisywał się do tej pory bardzo dobrze. Jedyną porażką w ostatnim czasie była ta derbowa z Manchesterem City. Hiszpański klub musiał dziś zdobyć bramkę lub czekać na rozstrzygnięcie w rzutach karny. Z kolei gospodarze po bezbramkowym remisie w pierwszym spotkaniu chcieli dziś wykorzystać przewagę własnego boiska i rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść.

Już w drugiej minucie dobrą okazję miał Lukaku. Belg przestawił Kjaera, a następnie zagrał z klepki z Lingardem, jednak napastnik Manchesteru United z piętnastu metrów uderzył ponad bramką. Chwilę później ze skrzydła wrzucił mu Lingard, ale w ostatniej chwili defensorzy Sevilli przyblokowali Belga. W odpowiedzi goście wywalczyli rzut rożny. Banegi dośrodkował w pole karne, a tuż nad poprzeczką uderzył Correa. W 14 minucie Bailly zanotował fatalną stratę. Z kontrą ruszyli goście, ale Muriel przestrzelił w decydującym momencie. W 29 minucie Lukaku prawie wyszedł sam na sam z Sergio Rico, ale w ostatniej chwili piłkę przeciął Lenglet i ta trafiła w ręce bramkarza Sevilli. Tuż przed przerwą gospodarze powinni objąć prowadzenie. Fellaini wpadł w pole karne, mocno uderzył, ale kapitalnie interweniował Sergio Rico.

Chwilę po zmianie stron sytuacja się powtórzyła. Tym razem na bramkę uderzał Lingard, ale Sergio Rico i tym razem popisał się fenomenalną paradą. W odpowiedzi Correa wykonał długi, indywidualny rajd, ale po minięciu kilku rywali nie zdołał oddać mocnego strzału. Swoich sił z dystansu spróbował Pogba. Francuz huknął z daleka, ale piłka o metr minęła bramkę. Kwadrans przed końcem Sevilla była w raju. Ben Yedder wszedł na boisko i po dwóch minutach obrócił się z piłką i mocno uderzył w krótki róg. De Gea był bez szans.

Chwilę później było już po meczu. Ponownie do siatki trafił rezerwowy gości, a Manchester potrzebował aż trzech goli do awansu.

W 81 minucie De Gea fenomenalnie interweniował po uderzeniu Correi z lewego skrzydła, a po chwili dobitkę Ben Yeddera rozpaczliwie zablokował Smalling. W odpowiedzi Mata dośrodkował w pole karne, a z piątego metra do bramki nie potrafił trafić Lukaku. Belg wreszcie trafił minutę później. Po dośrodkowaniu Rashford z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym.

Kolejna oferta dla Samuela Umtitiego. Gwiazda Barcelony może zagrać w Premier League

Borussia Dortmund pod ścianą? Chelsea chce wielkiej wymiany!