PKO BP Ekstraklasa. Niesamowite trafienie Kucharczyka w samej końcówce! Dzięki niemu Pogoń zdobyła trzy punkty w meczu z Zagłębiem. Sędzia wcześniej nie uznał dwóch goli i pokazał czerwoną kartkę (VIDEO)

Data dodania: 19-12-2020 17:03

W pierwszym sobotnim meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała 1:0 (0:0) Zagłębiem Lubin. Kapitalną bramkę w samej końcówce spotkania zdobył Michał Kucharczyk.

Już w 7. minucie Pogoń Szczecin mogła wyjść na prowadzenie. Sebastian Kowalczyk ruszył z piłką i oddał strzał. Uderzenie jednak było za słabe i Dominik Hładun nie miał żadnych problemów z obroną. Niedługo po tym zawodnik Zagłębia Lubin, Jakub Żubrowski, został ukarany czerwoną kartką przez sędziego Sebastiana Jarzębaka. Żubrowski najpierw został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Gorgoniu. Ta sytuacja miała miejsce w 13. minucie. W 19. minucie piłkarz "Miedziowch" sfaulował Kacpra Kozłowskiego. Za to przewinienie otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

"Portowcy" potem grali lepiej. W 24. minucie Luka Zahovic oddał bardzo dobry strzał, ale Hładun stanął na wysokości zadania i poradził sobie z zagrożeniem. Gospodarze cały czas atakowali, ale goście dobrze się bronili i do przerwy był bezbramkowy remis.

W 52. minucie gola dla ekipy "Dumy Pomorza" zdobył Zahovic. Arbiter Jarzębak sprawdził jednak VAR i okazało się, że Słoweniec był na spalonym. Bramka nie została uznana. Niedługo po tym, dokładnie w 57. minucie Pogoń mogła wyjść na prowadzenie. Kozłowski uderzył z bliskiej odległości, ale Dominik Jończy zablokował strzał. W 64. minucie sędzia nie uznał drugiej bramki dla ekipy Kosty Runjaicia. Gola strzelił Gorgon, ale wcześniej sfaulował Jakuba Wójcickiego i sędzia po sprawdzeniu VAR-u nie uznał gola.

W 74. minucie szansę miało Zagłębie. Piłka została dostarczona w pole karne, ale nikt nie zamknął tej akcji. Wydawało się, że będzie bezbramkowy remis, ale w doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa strzelił Michał Kucharczyk. "Kuchy King" uderzył w okienko. Hładun w tej sytuacji nie miał nic do gadania. Trzy punkty ostatecznie wpadły na konto ekipy Runjaicia.