Bundesliga. Dwie bramki Lewandowskiego w meczu wyjazdowym z Bayerem! Schick też pokazał klasę. Czech nie dał żadnych szans Neuerowi strzałem z woleja (VIDEO)

Data dodania: 19-12-2020 20:29

W 12. kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał na wyjeździe 2:1 (1:1) Bayer Leverkusen. Dwa gole w zespole z Bawarii zdobył Robert Lewandowski.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 15. minucie spotkania za sprawą Patrika Schicka. Czeski napastnik po dośrodkowaniu kapitalnie uderzył z woleja i nie dał żadnych szans Manuelowi Neuerowi.

Jeszcze przed przerwą, a dokładnie w 43. minucie do wyrównania doprowadził Robert Lewandowski. Polak wykorzystał fatalny błąd defensywny rywali i strzałem głową skierował piłkę do pustej bramki.

"Lewy" wpisał się na listę strzelców jeszcze w końcówce meczu. Reprezentant Polski dostał piłkę, wbiegł w pole karne i umieścił piłkę w siatce przeciwnika. Dla 32-latka był to osiemnasty gol w aktualnym sezonie Bundesligi.