Piszczek, Kędziora i Rybus odpadli z Ligi Europy. Arsenalowi pomógł karny z kapelusza, CSKA uratowało honor Wschodu | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 15-03-2018 20:15

Lokomotiw Moskwa doznał klęski w starciu z Ateltico Madryt i w sumie dwumecz z Hiszpanami przegrał aż 1:8. Do ćwierćfinałów nie zdołały awansować też inne zespoły ze Wschodu - Zenit Sankt Petersburg oraz Dynamo Kijów. Honor Wschodu uratowało CSKA. Arsenal znowu pokonał Milan. Z rozgrywkami pożegnali się wszyscy Polacy. Po  Macieju Rybusie - piękny gol w walce z Atletico - i Tomaszu Kędziorze odpadł też Łukasz Piszczek, którego Borussia Dortmund przegrała dwumecz z Red Bull Salzburg.

Zenit nie zdołał odrobić straty z Lipska. Rosjanie dali się zaskoczyć w 22. minucie i potrzebowali w tym momencie dwóch goli, by doprowadzić do dogrywki. Jeszcze przed przerwą, w doliczonym czasie gry I połowy, zdołali wyrównać, ale w II odsłonie ekipa Roberto Manciniego nie zdołała po raz drugi skierować piłki do siatki dobrze grających w defensywie Niemców.

Dynamo Kijów miało teoretycznie jeszcze łatwiej. Wystarczyło zremisować u siebie 0:0 z Lazio, bo przy remisie 2:2 w Rzymie, to wystarczało do awansu. W 22. minucie Luis Alberto dośrodkował jednak z rzutu rożnego, a Lucas Leiva urwał się Burdzie i głową zdobył pierwszą bramkę meczu. Drugą dołożył już w końcówce Stefan de Vrij. Holenderski stoper ustalił wynik spotkania. Tomasz Kędziora (Dynamo) zagrał cały mecz.

Gładko awans przypieczętował Olympique Marsylia. Francuzi wygrali 3:1 u siebie, a w Bilbao też pokonali Athletic. Przez moment mogło nawet zapachnieć nic niedającym Baskom remisem, ale szybko po kontaktowej bramce stracili oni zawodnika i w osłabieniu już niewiele wskórali.

Dwubramkową przewagę z Lizbony roztrwonił Sporting. A mimo to mógł awansować. Wystarczyło, by Bas Dost w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny. Nie zrobił tego i w Pilźnie potrzebna była dogrywka. W niej Lwy z Portugalii się uratowały i jednak wyrwały awans.

Honor ekip ze wschodu nieoczekiwanie uratowało CSKA Moskwa. Rosjanie po porażce u siebie z Lyonem nie pojechali jednak do Francji, by podstemplować odpadnięcie z Ligi Europy. Wygrali 3:2, a piłkarze Lyonu słusznie mogą mieć pretensje do Maxwela Corneta, który zanim strzelił gola, który nie powinien być uznany, zmarnował taką sytuację na 1:0...

Cornet strzela gol po tym, jak piłk wyszła poza boisko. Sędzia uznaje i robi się 1:1:

Mariano ma pretensje do Corneta:

Ostatnim z Polaków, po odpadnięciu Rybusa i Kędziory, na placu boju był Łukasz Piszczek. Polski obrońca zagrał 90 minut w wyjazdowym spotkaniu rewanżowym z Red Bull Salzburg. Niemcy, którzy przegrali u siebie 1:2, w Austrii wcale nie wyglądali lepiej niż gospodarze i wcale nie było widać momentami, że to własnie oni mają gonić wynik. Ostatecznie zmarnowali kilka okazji, podobnie jak gospodarze, i po remisie 0:0 odpadli z rozgrywek.

Arsenal po wygraniu na San Siro pokonał Milan także na Emirates Stadium. Kapitalnego gola strzelił co prawda na 1:0 dla Włochów Hakan Calhanoglu, ale 4 minuty później wyrównał po karnym Welbeck, który chwilę wcześniej sprytnie ,,zanurkował" i wywalczył jedenastkę. Po przerwie Kanonierzy dobili Milan, a fatalny błąd przy golu na 2:1 dla gospodarzy popenił Gianluigi Donnarumma, który przy strzale Xhaki z dystansu tak odbił piłkę, że ta wpadła do siatki.