Legnica czeka na Lotto Ekstraklasę. Miedź znowu wygrała. Stal Mielec nie odpuszcza. Olimpia Grudziądz przerwała fatalną passę.

Data dodania: 17-03-2018 15:46

Miedź Legnica obrała kurs na Lotto Ekstraklasę. Lider Nice I ligi wygrał trzeci mecz po przerwie zimowej. W piątek ekipa Dominika Nowaka pokonała Wigry Suwałki, czyli klub który szoleniowiec Miedzi prowadził poprzednio. Podziałem punktów zakończyło się pierwsze sobotnie spotkanie, w którym Puszcza mierzyła się z Zagłębiem Sosnowiec. Pierwsze zwycięstwo od 1 października odniosła Olimpia Grudziądz, która ostatnie 7 spotkań w lidze przegrała!

Mecze 22. kolejki Nice I ligi
MIEDŹ LEGNICA - WIGRY SUWAŁKI 2:0
Mateusz Piątkowski 76, Kornel Osyra 84
Miedź: 1. Łukasz Sapela - 23. Paweł Zieliński, 28. Kornel Osyra, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame - 8. Marquitos (75. 21. Przemysław Mystkowski), 13. Adrian Purzycki, 14. Omar Santana (84. 11. Mladen Bartulović), 20. Petteri Forsell (66. 6. Rafał Augustyniak), 9. Fabian Piasecki - 77. Mateusz Piątkowski
Wigry: 30. Hieronim Zoch - 22. Mateusz Spychała, 3. Rafał Remisz, 4. Mateusz Żyro, 16. Artur Bogusz - 20. Laurențiu Iorga (62. 23. Serhij Pyłypczuk), 8. Patryk Sokołowski, 10. Mateusz Radecki, 25. Damian Gąska, 19. Mariusz Rybicki (77. 6. Robert Dadok) - 9. Patryk Klimala
Żółte kartki: Purzycki, Adu Kwame - Spychała, Sokołowski, Klimala.

Legniczanie długo w zimowych warunkach - boisko było pokryte grubą warstwą śniegu - nie mogli znaleźć sposobu na Hieronima Zocha. W końcu w 76. minucie trafił Mateusz Piątkowski, który do Miedzi został sprowadzony zimą i w 3 spotkaniach Nice I ligi zdobył już 4 bramki! Wynik 8 minut później ustalił Kornel Osyra. Dla 25-letniego stopera to debiutancki gol w Nice I lidze.

W tabeli Miedź ma 40 punktów po 22 spotkaniach i jest liderem. Wigry plasują się na 7. pozycji z 8 punktami straty do Miedzi.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1:1
Krzysztof Drzazga 63 - Vamara Sanogo 82
Puszcza: 12. Marcin Staniszewski - 18. Damian Lepiarz, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Patryk Fryc - 14. Dawid Ryndak (67, 8. Longinus Uwakwe), 11. Marcin Stefanik, 5. Konrad Stępień, 10. Maciej Domański, 9. Krzysztof Drzazga - 19. Marcin Orłowski (86, 20. Dawid Nowak).
Zagłębie: 1. Dawid Kudła - 70. Nuno Malheiro, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 99. Tymoteusz Puchacz - 7. Tomasz Nawotka (71, 19. Martin Pribula), 21. Sebastian Milewski, 24. Bartłomiej Babiarz, 11. Patryk Mularczyk (61, 27. Vamara Sanogo), 77. Konrad Wrzesiński - 42. Alexandre Cristóvão.

Sobotnia seria spotkań rozpoczęła się w podkrakowskich Niepołomicach, gdzie miejscowa Puszcza podejmowała u siebie Zagłębie Sosnowiec. Gospodarze, którzy dawno nie wygrali, cały czas spokojnie mogą myśleć o utrzymaniu w lidze i ciułać kolejne punkty. Z kolei ekipa z Sosnowca wygrywając w Niepołomicach, mogła wrócić do walki o awans do Lotto Ekstraklasy.

Jednak Puszcza u siebie jest niewygodnym rywalem, a Zagłębie przekonało się o tym w 61. minucie, kiedy prowadzenie gospodarzom dał Drzazga. Goście z Sosnowca byli w stanie odpowiedzieć tylko raz. Wynik meczu na 1:1 ustalił Sanogo, osadzając obydwie ekipy w środku ligowej tabeli.

POGOŃ SIEDLCE - STAL MIELEC 1:2
Dariusz Zjawiński 86 - Bartosz Nowak 64, Jakub Arak 78
Pogoń: 12. Rafał Misztal - 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 55. Meik Karwot - 24. Damian Świerblewski (59. 27. Jakub Szrek), 8. Daniel Chyła, 35. Dawid Polkowski, 18. Andrzej Rybski (67. 10. Grzegorz Tomasiewicz), 29. Dominik Kun (76. 41. Przemysław Płacheta) - 9. Dariusz Zjawiński
Stal: 99. Radosław Majecki - 11. Mateusz Gancarczyk, 3. Krzysztof Kiercz, 51. Rafał Grodzicki, 6. Leândro - 17. Bartosz Nowak, 4. Martin Dobrotka, 16. Josip Šoljić (63. 7. Szymon Sobczak), 22. Michał Janota (69. 27. Piotr Marciniec), 33. Maksymilian Banaszewski (88. 15. Arkadiusz Górka) - 18. Jakub Arak
Żółte kartki: Rybski, Polkowski, Wichtowski - Šoljić, Gancarczyk, Majecki

Z walki o awans na pewno nie zrezygnuje Stal. Ekipa z Mielca wygrała na wyjeździe z zespołem, który ma najgorszy bilans u siebie, czyli z Pogonią Siedlce. Zwyciężyła 2:1 i awansowała na drugie miejsce. Do Miedzi, czyli lidera, traci 3 punkty, ale rozegrała też o jedno spotkanie mniej.

GKS TYCHY - STOMIL OLSZTYN 1:0
Kamil Zapolnik 73
Tychy: 91. Konrad Jałocha - 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 27. Daniel Tanżyna, 33. Dawid Abramowicz - 32. Edgar Bernhardt, 31. Keon Daniel, 93. Łukasz Bogusławski, 8. Łukasz Grzeszczyk (90. 5. Maciej Mańka), 11. Nikolas Wróblewski (62. 77. Kacper Piątek) - 25. Kamil Zapolnik (77. 17. Jakub Vojtuš)
Stomil: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 23. Paweł Baranowski, 27. Tomasz Wełnicki, 11. Lukáš Kubáň - 3. Marcel Ziemann, 5. Grzegorz Lech, 7. Paweł Głowacki (79. 44. Adrian Karankiewicz), 6. Dani Ramírez (46. 4. Jakub Mosakowski), 10. Piotr Głowacki (77. 29. Tomasz Zając) - 9. Artur Siemaszko
Żółte kartki: Zapolnik, Wróblewski - Wełnicki, Piotr Głowacki, Kubáň, Bucholc, Lech, Karankiewicz.
Czerwona kartka: Lukáš Kubáň (40. minuta, Stomil, za drugą żółtą)

Bardzo ważne zwycięstwo w boju o utrzymanie odniósł GKS Tychy. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza pokonała 16. w tabeli Stomil Olsztyn. Sama awansowała więc na 12. pozycję i powiększyła przewagę nad ekipą z Warmii, otwierającą strefę spadkową, do 8 punktów. Z kolei nad będącą na pozycji barażowej Olimpią Grudziądz ma 5 poczek przewagi.

RUCH CHORZÓW - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 0:2
Valerijs Sabala 20, Mavroudis Bougadis 49
Ruch: 1. Nikołaj Bankow - 87. Jakub Kowalski, 19. Marcin Kowalczyk, 7. Bojan Marković (85. 34. Artur Balicki), 6. Hubert Kotus - 16. Miłosz Przybecki (64. 28. Mello), 17. Maciej Urbańczyk, 66. Miłosz Trojak, 8. Michał Walski, 77. Vilim Posinković (46. 44. Paweł Wojciechowski) - 14. Mateusz Majewski
Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński - 2. Filip Modelski, 24. Mavroudis Bougadis, 8. Mariusz Malec, 91. Paweł Oleksy - 11. Łukasz Sierpina, 7. Guga Palawandiszwili, 90. Adrian Rakowski, 41. Dimityr Ilijew (71. 14. Damian Chmiel), 70. Miłosz Kozak (87. 4. Kamil Wiktorski) - 94. Valerijs Sabala (85. 21. Kacper Kostorz)
Żółte kartki: Kotus, Kowalczyk, Kowalski - Chmiel, Oleksy

Porażki doznał Ruch. Chorzowian już tylko cud może uratować przed spadkiem. Niebiescy do bezpiecznej lokaty tracą aż 9 punktów (do będącej na pozycji barażowej Olimpii Grudziądz). Tym cudem mogłoby być oddanie 11 punktów, które zostały zabrane Ruchowi za brak spłaty zaległości finansowych... Podbeskidzie jest na 10. miejscu, ale mają w sumie tylko 9 punktów straty do lidera. Dystans jeszcze niby do odrobienia...

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW 2:1
Filip Jazvić 20, 85 - Łukasz Wróbel 74
Olimpia: 1. Wojciech Małecki - 3. Adrian Bielawski, 33. Tomasz Wełna, 24. Matic Žitko, 97. Adrian Klimczak - 90. Filip Jazvić, 6. Robert Candrea, 8. Kamil Kurowski, 7. Damian Michalik (90. 20. Daniel Feruga), 9. Marcin Kaczmarek (77. 17. Eusébio Bancessi) - 11. Wołodymyr Kowal (80. 21. Matej Podlogar)
Drutex-Bytovia: 25. Michał Szromnik - 2. Marek Opałacz (70. 10. Michał Jakóbowski), 3. Łukasz Wróbel, 44. Michał Stasiak, 37. Wojciech Wilczyński - 8. Sebastian Kamiński, 55. Fran González, 6. Michał Rzuchowski (83. 77. Sławomir Duda), 30. Kamil Wacławczyk (65. 38. Kamil Adamek), 28. Jakub Kuzdra - 11. Janusz Surdykowski
Żółte kartki: Kowal, Kurowski - Opałacz, González

Ważne zwycięstwo odniosła Olimpia. Dwa gole Filipa Jazvicia pozwoliły przerwać fatalną passę 7 porażek ligowych z rzędu oraz 9 spotkań w Nice I lidze bez zwycięstwa. Olimpia wygrała pierwszy mecz od 1 października 2017 roku, gdy pokonała u siebie Górnika Łęczna. W Grudziądzu wciąż wierzą w utrzymanie bez konieczności gry w barażach. Olimpia goni m.in. właśnie Drutex-Bytovię, który jest  teraz o 3 punkty przed nią.

Adam Nawałka uzupełnił kadrę. 8 zawodników z Lotto Ekstraklasy z powołaniem do kadry!

Lech wygrał łatwo z Lechią i toczył trudny bój z kontuzjami. Nietypowa sytuacja w I połowie

Futbol.pl, źr. foto: Miedź Legnica