Dominacja PSG w Ligue 1 trwa! Tym razem "Paryżanie" ograli na wyjeździe Nice

Data dodania: 18-03-2018 14:54
Dominacja PSG w Ligue 1 trwa! Tym razem

Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Nice 2:1 w 30 kolejce Ligue 1. Dzięki wygranej goście umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

30 kolejka Ligue 1 sezonu 2017/2018
NICE - PSG 1:2
Saint-Maximin 17 - Di Maria 21, Alves 82

Faworytem spotkania byli zdecydowanie liderujący w tabeli Ligue 1 piłkarze PSG. Ich rywal plasuje sie w środku stawki z małymi szansami na zapewnienie sobie udziału w Lidze Europy na przyszły sezon.

Niespodziewanie początek spotkania należał do gospodarzy. Kontrę z własnej połowy wyprowadził Plea. Zagrał długie podanie do biegnącego z lewej strony boiska Saint-Maximina. Ten dopadł do futbolówki i wygrywając pojedynek biegowy z obrońcą, wyszedł sam na sam z bramkarzem, umieszczając piłkę w siatce. PSG odpowiedziało po kilku minutach. Berchiche zagrał do Di Marii, a ten pognał z piłką przed pole karne. Tam Argentyńczyk ograł jednego z obrońców i miał przed sobą już tylko bramkarza, którego pokonał precyzyjnym strzałem.

Wynik remisowy utrzymywał się bardzo długo. Dopiero w samej końcówce goście przeważyli szalę na swoją korzyść. Rabiot zagrał idealne dośrodkowanie w pole karne do wbiegającego Alvesa. Piłkarz PSG zgubił obrońcę i strzałem głową zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Fatalny mecz Sampdorii! Bereszyński zdjęty po 30 minutach!

Nawałka: Zaczynamy pierwszy etap przygotowań do mundialu