FC Barcelona nadal niepokonana w lidze! (VIDEO)

Data dodania: 18-03-2018 17:50

FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Athletic Bilbao 2:0 w 29 kolejce Primera Division i umocniła się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Ich przewaga nad drugim Atletico Madryt wynosi jedenaście punktów.

29 kolejka Primera Division sezonu 2017/2018
FC BARCELONA - ATHLETIC BILBAO 2:0
Paco 8, Messi 30

Pierwszy sygnał do ataku dał Messi. Argentyńczyk uderzył z rzutu wolnego, lecz na wysokości zadania stanął bramkarz. Minutę później było już 1:0. Alba dograł w pole karne do wchodzącego w tempo Paco, a ten w łatwy sposób umieścił piłkę w siatce. Powtórki wychwyciły jednak błąd sędziów, gdyż wybiegając do piłki na lewym skrzydle Alba był w momencie podania Messiego na pozycji spalonej.

Chwilę później mogło być już 2:0, ale Coutinho uderzył jedynie w poprzeczkę. Aktywny był również Dembele, ale w decydujących momentach raził nieskutecznością. dopiero w 30 minucie Dembele zauważył nieobstawionego przed polem karnym Messiego, a ten w typowym dla siebie stylu mocnym i bardzo precyzyjnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w dolnym rogu bramki rywali.

Po przerwie mecz się wyrównał. Piłkarze Athletico częściej pojawiali się pod bramką Marca-Andre ter Stegena, lecz mimo tego niemiecki golkiper nie miał zbyt wiele pracy. Groźne sytuacje mieli wyłącznie gospodarze. Próbował Messi, który uderzył w mur z rzutu wolnego. Chwilę później Argentyńczyk zauważył wybiegającego na wolne pole Coutinho, lecz strzał Brazylijczyka obronił Kepa.

O wyniku spotkania Śląsk - Wisła zadecydowały rzuty karne!

Cracovia coraz bliżej pierwszej ósemki! Czwarta wygrana z rzędu!