Marazm Legii! Wisła zasłużenie wygrywa na Łazienkowskiej!

Data dodania: 18-03-2018 20:04

Legia Warszawa po bardzo słabej grze przegrała z Wisłą Kraków 0:2 w 28 kolejce Lotto Ekstraklasy. Goście swoją przewagę udokumentowali w pierwszej połowie. Pierwsze trafienie zdobył Carlitos Lopez, a wynik podwyższył Velez.

28 kolejka Lotto Ekstraklasy sezonu 2017/2018
LEGIA WARSZAWA - WISŁA KRAKÓW 0:2
Carlitos Lopez 26, Velez 31
Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 20. Marko Vešović, 34. Iñaki Astiz, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 31. Krzysztof Mączyński (46, 18. Michał Kucharczyk), 44. William Rémy, 26. Cafú - 53. Sebastian Szymański (62, 11. Jarosław Niezgoda), 9. Eduardo, 32. Miroslav Radović (72, 8. Cristian Pasquato).
Wisła: 1. Julián Cuesta - 29. Matej Palčič, 44. Fran Vélez, 15. Zoran Arsenić, 4. Maciej Sadlok - 8. Tibor Halilović (66, 21. Petar Brlek), 16. Nikola Mitrović, 19. Tomasz Cywka, 7. Pol Llonch, 11. Jesús Imaz (83, 26. Kamil Wojtkowski) - 10. Carlitos.
Żółte kartki: Mączyński, Astiz, Pasquato - Llonch, Brlek, Mitrović.
Sędziował: Bartosz Frankowski

Mimo, że to gospodarze są wyżej w ligowej tabeli to początek spotkania należał do Wisły Kraków. Carlitos znalazł się w doskonałej sytuacji, ale po jego strzale piłka trafiła wprost w Pazdana. Później jeszcze próbował lobować Malarza, jednak zabrakło precyzji. W 24 minucie w pole karne Legii wbiegł Halilovic, musnął piłkę do przodu a w tym samym momencie musnął go nogami wracający Remy. Pomocnik Wisły padł na murawę a arbiter podyktował jedenastkę. Do jej wykonania podszedł Carlitos. Pewnym uderzeniem w górny róg pokonał Malarza. Pięć minut później było już 2:0. Carlitos ograł z boku Eduardo, miękko dośrodkował w pole karne, a tam z bliska piłkę głową do bramki skierował Velez. Legia bardzo słabo radziła sobie w ofensywie. Wystarczy napisać, że pierwszą okazję stworzyła sobie tuż przed przerwą. Strzał oddał Szymański, ale pewnie obronił Cuesta.

Po przerwie bardzo mądrze grali goście. Długo wymieniali piłkę, a jeśli ją tracili to potrafili ustawić wysoki presing. W 55 minucie w pole karne wbiegł Carlitos. Mimo napierającego Hlouska oddał strzał, ale piłkę złapał Malarz. Z czasem Wisła oddała pole gospodarzą, ale ci nie robili zbyt wiele, aby odwrócić losy spotkania. Grali bardzo statycznie, a jeśli już ktoś oddał strzał to był on bardzo niecelny. Kwadrans przed końcem Eduardo przewrócił się w polu karnym po starciu z Velezem, ale sędzia nie użył gwizdka.

FC Barcelona nadal niepokonana w lidze! (VIDEO)

O wyniku spotkania Śląsk - Wisła zadecydowały rzuty karne!