Chelsea w półfinale Pucharu FA!

Data dodania: 18-03-2018 20:13

Chelsea pokonała na wyjeździe Leicester 2:1 w 1/4 finału Pucharu FA. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka, w której decydujące trafienie zdobył Pedro.

1/4 finału Pucharu FA sezonu 2017/2018
LEICESTER CITY - CHELSEA LONDON 1:2
Vardy 76 - Morata 42, Pedro 105

Na początku spotkania piłka została posłana w pole karne gości z prawego skrzydła. Marc Albrighton kropnął z woleja, ale pomylił się o metr. Następnie zobaczyliśmy uderzenie Ndidiego z przeszło 20 metrów. Piłka zmierzała w światło bramki, ale Wilfredo Caballero ją zatrzymał. W 27 minucie okazję miał Morata. Jego uderzenie z linii pola karnego powędrowało jednak w sam środek bramki. Chwilę później prostopadłe zagranie Williana do Moraty. Ten oszukał Maguire'a, ale z ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę. Tuż przed przerwą Willian zagrał prostopadle do Moraty, a Hiszpan stanął w pojedynku z Schmeichelem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Chwilę po przerwie fatalny wykop zanotował Caballero. Piłka trafiła prosto pod nogi Mahreza. Algierczyk miał przed sobą pustą bramkę, ale spudłował. Gospodarze wyrównali kwadrans przed końcem. Po zamieszaniu w polu karnym gości strzał odbił Cabellero, ale wobec dobitki Vardy'ego był już bez szans. Anglik mógł jeszcze rozstrzygnąć rywalizację w 90 minutach, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem i sędzia zarządził dogrywkę. W niej do siatki rywali trafił Pedro, po dograniu Kante zapewniając awans drużynie gości.

FC Barcelona nadal niepokonana w lidze! (VIDEO)

O wyniku spotkania Śląsk - Wisła zadecydowały rzuty karne!